Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem értem, hogy a cukorbetegsé...

Nem értem, hogy a cukorbetegség egyik tünete lehet a fogyás. Akkor az IRnel es magánál a cukorbetegségnél hogy lehet túlsulyos az ember?

Figyelt kérdés
2019. okt. 19. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogyás az egyes típusú cukorbetegsegre jellemző, az IR és a túlsúly a kettesre. Tök más a két típus háttere.
2019. okt. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyes típus vagyok.

Mikor kiderult hirtelen fogytam nagyon sokat.

Ismerősöm 2es típusú lett és elkezdett hízni. Ilyen ez :)

2019. okt. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Idézlek: a cukorbetegség egyik tünete lehet a fogyás. LEHET! sosem törvényszerű.


Pajzsmirigy túlműködésem van mióta megszületett a fiam. Előtte sose volt vele baj. Egyik tünete lehet(!) az indokolatlan fogyás. Két dekát sem fogytam tőle!

2019. okt. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogyás akkor van, ha a véecukorérték nagyon magas, állandóan cukor van a vizeletben.
2019. okt. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A túlsúly egy rizikófaktor, ami hajlamosít cukorbetegségre és IR-re (az inzulinrezisztencia egyik oka az, hogy a magas szénhidrátfogyasztás miatt àllandóan magasabb az inzulin szint).

Az I-es tip betegek gyakran azért kövérek, mert a nagy dózisú inzulintól híznak.

2019. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ertem!!! Köszi! :)
2019. okt. 20. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!