Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Titeket is gyógyszerrel...

Titeket is gyógyszerrel halmoz el az orvos egy megfàzàs miatt?

Figyelt kérdés
Elmegyek a haziorvosomhoz es egy megfazasra ad antibiotikumot ,probiotikumot,ilyen gyogyszert olyan gyogyszert. Elhiszem ,hogy neki kell a jutalek es le....arja,hogy en azokkal mennyi mérget viszek be a szervezetembe,de en tulzasnak erzem. Azert megy az ember orvoshoz,hogy valodi segitseget kapjon,erre termeszeted modszerek helyett teletomne gyogyszerrel. Kinek mi errol a velemenye?

2019. nov. 5. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez megy, van néhány lelkiismeretes doki, aki nem ír fel 5 gyógyszert kapásból, de van, akinek ez egyszerűbb


Ez még a “jobb” eset, mert az is sajnos gyakori, hogy több problémára felír több különböző doki gyógyszert, de a “gyógyszerek ütközeset”/ egymásra gyakorolt kölcsönhatásat (remelem érthető, nem tudtam jobban megfogalmazni 😄) nem nézik, aztán a végén 2 gyógyszer ütközés miatt lesz egy harmadik bajod... (ez főleg idősek embereknél gyakori, akik több gyógyszert szednek)

Ja, meg a másik, amikor felírnak egy gyógyszert, annak kijön a mellékhatása, arra is kapsz egy másik gyógyszert, majd annak a mellékhatásara is, aztán végül a mellékhatások miatt szedsz 15 fele gyógyszert, pedig lehet hogy ha az 1. Helyett néznek egy másfajtat ugyanarra a problémára, akkor nem kellene a többi 14 a mellékhatásokra...

(Nyilván ez enyhe túlzás, de a lényeg gondolom átjött)

2019. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A megfázás pont nem nagyon gyógyítható, arra mondják, hogy "gyógyszer nélkül egy hét, gyógyszerrel hét nap alatt múlik el". Ha már elmentél, valszeg nem akar üres kézzel elengedni + ha gyakran kapod el, akkor immunrendszert nem árt erősíteni, amit arra kapsz, azt szedd be nyugodtan.
2019. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, hogy ezt a baromságot honnan veszitek, hogy a háziorvos kap bármilyen jutalékot a felírt gyógyszer után. SEMMIT nem kapunk. Maximum golyóstollat. És megsúgom, hogy maximum egy, esetleg két gyógyszert szoktunk felírni megfázásra, mert az Algopyrinen, meg az antibiotikumon (ami egyébként az esetek 80-90 százalékában valóban felesleges mást nem írunk fel). a többi vény nélkül kapható a patikában.


Ó és ismerjük a gyógyszerek kölcsönhatásait. Megvan mit mivel nem lehet kombinálni, ezeket nem is szoktuk.


Egébként inkább az szokott lenni a helyzet, hogy a beteg hisztizik, meg követeli a vírusfertőzésére az antibiotikumot.

2019. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Na, épp akartam írni, igen. A többségnek eléggé megnyúlik az arca, ha még egy nyavalyás recept sem kap(na) az 1 órás várakozásért, így gondolom biztos, ami biztos alapon kap mindenki.
2019. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3

Én ezt valahogy nem vettem észre, hogy ismerik a dokik a kölcsönhatásokat😂

Vagyis helyesbitek, lehet ismerik, de nem neznek utána, hogy a beteg milyen gyogyszert szed rendszeresen


Ha te megcsinalod, akkor minden tiszteletem a tied, kivétel vagy (sajnos) 😌👏🏻

2019. nov. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!