Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » S. O. S. mi bajom lehet?

S. O. S. mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nos 1 hete kezdődött minden a fürdőben ahogy zuhanyoztam lehajoltam a szivacsért és a jobb oldalamnál mintha beakadt volna a levegőm. Aztán a következő hajolásnál újabb ilyen érzés de akkor annyira fájt hogy azthittem elájulok. Zúgott a fülem és émelyegtem nagyon. Az ügyeletre bementem először elküldtek haza hogy epegörcs lehetett. Másnap elmentem háziorvoshoz aki péntekre adott időpontot maszek UHra de mivel nem birtam tovább ezt a tompa nyomó fájdalmat bementem újra az ügyeletre ahol készült vérkép illetve UH. A vérképen láttak pár nagyon picit emelkedett értéket de egyik sem utalt epe vagy vese bajra. Na most azóta is érzem a tompa nyomást a jobb mellem alatt. Ha lefekszem a hátamra akkor főleg érzem. Ha ráfekszem a jobb oldalamra mintha picit jobb lenne. De viszont már másodjára történt meg hogy hirtelen felnevettem és görcsölt megint ugyanott. Igaz amikor begörcsöl elkezdem maszírozni és kb fél perc alatt oldódik de akkor appan a fél percben csak nyögök és nem kapok levegőt. Én gondoltam már rekeszizom vagy bordaközi izomra de régebben soha nem volt ilyen hogy nevettem és csak a jobb oldalamon begörcsöltem. Olyankor amikor sokat nevettem régen a hasam fájt de amikor abbamaradt a nevetés elmúlt. De mostmár nevetni is alig merek. Hova forduljak? Mi lehet a bajom?? Egy elkeseredett 23 éves lány.

#Nevetéskor görcs
2019. nov. 11. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Az jutott eszembe, hogy egyszer beállt nekem egy bordaközi izom, kb. egy hónapig fájt, egy hirtelen mozdulattól állt be, esetleg ilyesmi lehet. Nagyon hasonló volt ahhoz, amit írtál, nevetésre fájt, ha háton feküdtem fájt és ki lehetett masszírozni, innen tudtam, hogy nem belső szervi dolog. Azt hiszem kentem rá valami izomlazitot, amikor már nagyon kellemetlen volt.
2019. nov. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MancsWolf ***** válasza:
Ezt innen senki nem fogja tudni megmondani. Nagyon sok oka lehet. Lehet hogy tényleg csak meghúzódott a rekesz izom, lehet levegő szorult be, de nekem pl ugyanígy kezdődött a légmell mind a 2x (PTX) szóval a semmiségtől a komoly gondig bármi lehet. Majd kivizsgálás után tudni fogod mi van. Addig mindenki csak találgathat itt látatlanban.
2019. nov. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem küldtek tovább semmire. Még 2 hét mulva mennem kell májfunkcióra(labor) és ennyi. Menjek vissza az ügyeletre hátha ellátnak?
2019. nov. 11. 12:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és a levegő vétel nem fáj és a köhögés sem.
2019. nov. 11. 12:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a probléma végig kísérte az életemet. De nekem mindig máshol szakadt le a csontról egy izomköteg. A hátam, a lapockám alatt volt a legdurvább, éveken keresztül kínlódtam vele. Már hét éve más tünetek miatt nem fogyasztok semmiféle tartósított élelmiszert, és ez a probléma is elmaradt!
2019. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akárhogy is fogod ragozni, egy jó csontkovács, vagy az ortopédia megmenthet.
2019. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A csontkovács nem fog tudni a bordák közé vagy a bordák belső feléhez nyúlni, az ortopédia meg kizárólag végtagokkal foglalkozó tudományág.
2019. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!