Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Allandó haspuffadasa van itt...

Allandó haspuffadasa van itt valakinek gyakori hasmenessel? Mi jó rá?

Figyelt kérdés
2019. nov. 18. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Orvos. Valószínűleg allergia, vagy étel intolerancia.
2019. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Voltam mar, par nap mulva lesz eredmeny.

Mar csak a vastagbeltukrozesre kell varnom

2019. nov. 18. 09:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem a kérdésed. A vizsgálatok eldöntik, hogy mi a bajod, és hogy lehet kezelni.
2019. nov. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat, addig vmi tunetcsillapítas, mert orvos semmit nem.adott es nem tudok mozdulni úgy gorcsolok mindennap
2019. nov. 18. 09:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Nospa, vagy bármelyik görcsoldó ami neked bevált. A gyógyszertárban biztos segítenek.
2019. nov. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom!😢
2019. nov. 18. 10:01
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Én is evvel küzdők pár hónapja.

Cukorbeteg vagyok, kb. 12 éve diagnosztizálták (2-es típusú). A cukorgyógyszerektől is voltak ilyen gondjaim. Jó időbe telet, mire megtalálta az orvosom a megfelelőt. De időközben kiderült, a diabétesz sok esetben hozza magával a laktóz érzékenységet is. (eleve nem szabadna tejet innom a cukor miatt sem) Az állami diatetikusok ajánlottak mindenféle diétát, de egyik sem vált be igazán, hiszen egyik sem szabta teljesen személyemre. Kiskamasz gyerekeink is sokat voltak itthon hasmenéssel, hasfájással. Eleinte velük is az állami egészségügybe jártunk, de a sok idegeskedésen, vitán kívül nem értünk el semmit! :-( Nejem, aki szintén egészségügyi dolgozó, keresett egy jó maszek orvost. Kiderítették, mindkét gyerek Inzulinrezisztenciában szenved. Azóta diétáznak, és szinte kutya bajuk.


Fél éve a rendszeres diabetológiai szűrővizsgálaton kiderült a vérképen a pajzsmirigy nem mutat jól. Ultrahangon megállapították van két göböm (daganatom), utána biopsziára küldtek, ami szerencsére negatív lett. Viszont a pajzsmirigy problémám miatt ismét emésztési gondjaim vannak, szinte állandó puffadás, sokszor hasmenéssel. A diéta segít, de ennek totál egyedinek, személyre szabottnak kell lennie. Kizártam minden olyan ételt, amitől rosszul vagyok. Lassú folyamat, mert hol ettől, hol attól voltam / vagyok rosszabbul. A trükk, írni kell, mikor, mit és mennyit eszik az ember! Kizárásos alapon el kell hagyni, azt ami gondot okoz. át kell állni egészséges (lehetőleg bio) táplálkozásra.

Tejtermékeket nem fogyasztok, sőt semmit, amiben tej van. Nővényi eredetű tejpótló italokra álltam rá. (Alpro és Adez a kedvencem, de elfogadható a Joya is) Esetemben a cukormenteseket iszom. Krumpli és fehér rizs helyett barna rizs, tönköly, köles, bulgur, stb.

Ja és semmilyen mesterséges cukorpótló!

Amit még el kell kerülni az ízfokozók!

(nem vagyok vegan, a húst szeretem, fehér hús, hal)

Nem könnyű átállni, hónapok kellenek, mire megszokja az ember, de utána már tök jó! :-)

49F

2019. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megvan az etelallergia is: buza, liszt, gluten, laktoz, tojas, kavé,csirkehús, marha, es még sorolhatnam mikre vagyok erzekeny.
2019. nov. 20. 15:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Az szép. Akkor felkötheted a nadrágot, nem egyszerű menet lesz!
2019. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A rum mértékel.
2019. nov. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!