Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux esetén a gasztroenterol...

Reflux esetén a gasztroenterológusok miért nem vizsgálják, hogy ételallergia, érzékenység lehet-e a kiváltó ok?

Figyelt kérdés
Ezek a magyar gasztróenterológusok a refluxomra csak savcsökkentőket írnak fel,hiába mondom,hogy úgy érzem,hogy az étkezésemmel is kapcsolatban lehet.Állami rendelés sok hónapi várakozás után,és több órányi várakozás után 5 percig tart a rendelés,ahol újabb savcsökkentő eredmény nélkül.

2019. nov. 24. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Mert a gyomorsav túltermelődésének az ételallergia nem oka. Ha egyes ételek fokozzák a panaszt,akkor az nem ételallergia miatt van,hanem azért mert az az étel a "természeténél fogva" fokozott savtermelésre készteti a szervezetet.
2019. nov. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy vannak pl.emésztés serkentő gyógyszerek pl. Itropred Supremex ami segíthet reflux esetén,nem minden esetben a savcsokkento a megoldás.Puffadás,bélgázok stb. nem lehetnek összefüggésben ételallergia,intoleranciával???Mert mondtam ezt is ezeknek,mintha a falnak beszélnék.
2019. nov. 24. 22:22
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Szépen elmész magánba és ott lehet okoskodni. Azért nem vesznek az orvosok komolyan, mert rohadt okosnak képzeled magad, de kb. semmit nem tudsz. Ételallergiád biztosan nincs ugyanis ezek nem ételallergiás tünetek (nincs kiütés, viszketés, fulladás stb.) Gluténérzékenységed persze lehet, meg lakrózérzékenységed is, de ezt remekül ki tudod magad is tapasztalni, ha kerülöd ezeket az ételek. De ezek csak a puffadást oldják meg és nem a refluxot.


Egyébként az itpride nem az emésztést, hanem csak a motilitást javítja.

2019. nov. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Egyébként az Itopride felírásához nem kell gasztroenterológus. Háziorvos lazán felírhatja. Egy havi adag kb. 7000 Ft.
2019. nov. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem tartozik a feladatkörükbe, kérj beutalót allergológushoz háziorvosodtól.
2019. nov. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem az allergológus foglalkozik kifejezetten ételallergiával és intoleranciával, hanem az immunológus(nak kellene), illetve részterületén a gasztroenterológus. Az allergológus maximum csinál egy Prick-tesztet a karodon és azt kellene értelmezned a beleidre, hogy a karodon milyen foltok jelennek meg... Ugye nem kell nagy elme kitalálni, hogy az emésztőrendszerre nézve ez egy eléggé homályos információ. De igazad van, nagyon nincsenek képben a dokik az elmúlt évtized tudományos eredményeivel, de még a magánorvosok sem. Nem látnak összefüggéseket, hiszen egy-egy testrészre szakosodtak, és így nem is terjedhet tovább a kezelési mód a tünetek elnyomásánál sajna. Viszont hála az Internetnek, Te magad utánanézhetsz pl. az "áteresztő bél szindrómának", amiről ugyanúgy találhatsz tonnányi orvostudományi szakcikket, mint laikusoknak szóló leírásokat. És pl. ez összefüggésben lehet a refluxoddal. Vagy elolvashatnád alapozásképp a Bélügyek c. könyvet, ami nemcsak viccesen, de jól érthetően leírja az egész emésztőrendszer működését és kitér a legújabb tudományos eredményekre is. Már ebből is iránymutatást kaphatsz, merre indulj a problémáddal. A könyvben is megtalálod az ételintolerancia kérdését, és egyébként az elgondolásodban van igazság, csak esetleg a sorrend más. Például ha a fő ok valójában a bél megnövekedett áteresztőképessége és annak már csak következménye az intoleranciák megjelenése több más következmény között, amelyek újabb problémák forrásai lehetnek, a refluxot is ideértve.
2019. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én csak azt tudom,hogy jó lenne valami megoldás a puffadásra,refluxomra,amely nem minden nap van,ételintoleranciával kapcsolatban lehet,pl.glutén,liszt,laktáz stb.csak nem tudtam még kitapasztalni mivel.Háziorvoshoz mehetek nem utal az be sem immonologushoz,sem allergologushoz max gasztroenterologiara utalt eddig,amivel semmire sem mentem eddig,csak újabb savxsokkento eredmény nélkül.Illetve van eredmény a legujabb gasztroenterologus a Noacid helyett már más savcsökkentőt irt fel.
2019. nov. 25. 21:28
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha háziorvosod azért nem utal sem immunológushoz, sem allergológushoz, mert INDOKOLATLAN, a puffadás és a reflux ugyanis nem allergiás tünet.
2019. nov. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
A háziorvos azért nem utalja immunológushoz és kutyafüléhez, ami Nálad is fennáll, kedves utolsó: mert nincs képben a recens orvostudományi tanulmányokról, kutatási irányokról és eredményekről.
2019. nov. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!