Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Allergia tesztet valóban nem...

Allergia tesztet valóban nem finanszíroz a TB? Ha valóban, akkor hol és mennyiért tudok magán úton, orvos ajánlása nélkül ilyen tesztet csináltatni?

Figyelt kérdés

A tünetekbe most nem mennék bele, de sok mindent sikerült produkálni, amikor háziorvosom azt javasolta, hogy hagyjam el a glutént és a laktózt, mert szerinte érzékeny vagyok ezekre. Elhagytam, s bár hosszú idő, hogy a glutén kiürüljön, és én csak 2 hónapja élek így, mégis sokkal de sokkal jobban vagyok. Szinte minden tünetem elmúlt, s ha nem is, de enyhült. anno azt mondta, hogy hagyjunk 1 hónapot neki, és ha jobban vagyok, akkor érzékeny vagyok, és elküld tesztre. Teszt mégsem lett belőle az óta sem, mert arra hivatkozik, hogy nem szereti ha fiatal lányokat szurkálnak, meg, hogy felesleges, meg drága. Elmondása szerint nekem kell kifizessem a tesztet, ő csak beutal rá. De nem utal...

Szeretnék megbizonyosodni a dolgokról, és nem mellékesen minimálbérnél is kevesebből élő dolgozó diákként nem mindegy, hogy így kell-e éljek, vagy bármi más is okozhatta a gondjaim. Hallottam, hogy főállásúak adójukból havi 5 ezret vissza is igényelhetnek, hát, a későbbiekben ez sem lenne mindegy, nem olcsó mentesen élni. Köszi ha valaki segít! 22L



2015. szept. 9. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Beutaló nélkül ingyen sehol. Amúgy háziorvoshoz menj, ő meg beutal.
2015. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

pl

2015. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De hát írom, hogy nem ad beutalót!

Ha adna, akkor ingyen megcsinálnák?

2015. szept. 9. 18:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket. Ezek szerint itt beutaló nélkül is megcsinálnák. (azért vagyok ilyen értetlen mert a háziorvosom homlokegyenes mást állít, és nem is értem, miért nem akarja, hogy kivizsgáljanak)
2015. szept. 9. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt otthagyod a háziorvosod és elmész egy másikhoz.

Nem kell neki semmit mondanod, a papirjaid az új hivatalból kikéri.

Másrészt elkezdesz gluténost enni, hónapokig, hogy kimutatható legyen, ha lisztérzékeny vagy.

Harmadrészt nem allergológiára mész első körben, hanem gasztroenterológiára, ott vizsgálják a gluténézékenységet. Allergológián csak étel allergiát néznek, az keveseknek pozitiv, mert annak sokkkal korábban sokkal komolyabb tünetei szoktak lenni (magyarul evés után rögtön hányás, fulladás stb.). Nekem az ételallergia tesztsorom teljesen negativ (amúgy allergológián ingyen megcsinálják), de lisztérzékeny (cöliákiás) vagyok, mint kiderült.

2015. szept. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, köszönöm a választ. A helyzet az, hogy itt vidéken nem nagyon van más lehetőségem, de reményeim szerint egy másik városba is járhatok.. Mert tényleg azon gondolkozom, hogy itthagyjam Őt..


Refluxom, de még gyomorfekélyem is volt. A gaszton anno a tükrözés mellett vettek szövetmintát, negatív volt. Nem tudom, miért nem mentünk el ételallergia irányába, pedig már akkor is kértem..


Ugye, ha most újra bekerülök oda, nem fognak megint tükrözni? Életem legrosszabb élménye volt, pedig több műtéten átestem,de ez a vizsgálat.. én majdnem ott maradtam.


A másik. Nincs olyan vizsgálat, ami nem igényli az újraterhelést? Ha újra elkezdek glutént enni, iszonyúan leszek, hónapokig meg teljességgel képtelen vagyok fogyasztani. Állandó hasfájdalmak, puffadás, hasmenés, hányás. Na meg hát a vitaminhiányok és a nekik köszönhető dolgok. De amúgy tényleg nem értem, a vérszegénységtől kezdve minden bajom van, és a doktor úr szerint ez csak a modern kori életvitelnek köszönhető. Márpedig az édességet leszámítva én aztán tényleg változatosan és egészségesen étkezem.


Végtelenül köszönöm a segítséget, elég szánalmas, hogy csak az "internethez" tudok fordulni, de hát ez van.. :(

2015. szept. 10. 09:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem eszel gluténost, nem lehet kimutatni, ha nem lehet kimutatni, marad a saját magad által vállalt diéta, orvosi papir és adókedvezmény nélkül.

Jogod van másik háziorvoshoz járni! Szabad orvosválasztás van, nem csak a körzetedbe járhatsz!

2015. szept. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!