Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akut vagy krónikus vesegyullad...

Akut vagy krónikus vesegyulladása volt itt még valakinek, nektek rendbejött? Kérdezhetek?

Figyelt kérdés

Nekem akut volt, ugye a krónikus csak átültetéssel, meg folyamatos dialízissel jár.

Engem legfőképp az érdekelne, hogy nektek észrevették egyből? Hónapokig odajártam, nem csináltak egy vérvetelt sem. A saját szüleim szerint is szimuláltam. Senki nem gondolt arra, hogy a nyomorultnak nem működik a veséje...


2019. nov. 26. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A vesegyulladás nem egyenlő a veseelégtelenséggel! Kevered a két fogalmat, és nem derül, ki, hogy mi is volt a történet.


Egyébként a háziorvosod igénytelenségét jellemzi a történet, de végül is nem kell rajta csodálkozni, mert annyira nincsenek megbecsülve, hogy teljesen kiégnek és elveszik a motiváció az igényes munkára.

2019. nov. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem kevrem. Nephritis

De akkor itt a hivatalosb

"Számos kétoldali vesebetegség fordul elő, ezek egyike a vesegyulladás, amely lehet akut (heveny) és a krónikus (idült)"


Akut vesegyulladás mindenki ezt mondta, ami alaoból vesebetegség, elégtelenség, mert nem látja el a feladatát. Nem vette észre, nem hatotta meg semmi, elküldött folyton, hogy nincs bajom. Pedig a végére már naoi szinten hánytam, mondtam neki, szerinte terhes voltam, hiába mondtam neki, hogy nem... Nagyon durva rosszulléteim voltak hónapokig, fját a derekam is, a vesémnél, szerinte pszichés alapon... Meg csak szimuláltam... A vége tudatzavar, vérmérgezés, előtte már kettős látásom is volt, meg ráment a tüdőmre is.


Szomorú, ha nem baj, akkor nem megyek bele, rossz felidézni is... De arra volt esez, hogy meggyanúsítson, hogy szedek-e drogokat vagy piálok-e. Ezt így megkérdezte. Meg komolyan úgy tett veled, mintha csak szimulálás miat jársz oda, mert fiatal vagy... Megbántam, hogy bármikor is odamentem, mert nem kívánok senkinek. Te vagy beteg és téged aláznak meg. Pedig akkor mentem oda, mikor már nagyon rosszul voltam..


De hagyjuk, szánalmas az összes. De azt csöpögtetik, hogy menj időben orvoshoz, meg a szűrűvizsgálatok, meg ha influenzás vagy ne menj közösségbe. Aztán hogy, közben megesznek ha odamész?? Kamuszöveget mehlg nyomatják. Ez jellemzi az egészet.

2019. nov. 27. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos nem. Nem ez jellemzi az egészet. Magyarországon szabad háziorvos választás van. Te kifogtál egy idiótát, de nem kell benne maradni a sz.rban.


Mondjuk a kollégát nehéz minősíteni. Mi alapból szeretjük ha minden betegünknek van évente laborja, a fiataloknak is, ha meg panaszos is, akkor meg pláne szoktunk kérni.

2019. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, de falun nem sok lehetőség van.


Hát itt meg az van, hogy kétévente odatévedsz, akkor már flegmázik, kb., hogyan merészeltél odamenni... Ha meg vissza is mész, hogy nem vagy jobban, akkor meg kikészít, meg előáll, hogy biztos csak kamuzik, meg pszichés baj, most ez az új heppje, mindenkinek ezt mondja. Ez 2,5 éve azóta nem is voltam nála, nme is akarok, nem tudodk olyan beteg lenni, hogy odamenjek.

2019. nov. 27. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!