Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bolus adstringenst vírusos...

Bolus adstringenst vírusos hasmenés esetén meddig érdemes szedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap késő délután kijött rajtam a dolog, vagy 15x voltam wc-n estig. Bevettem este 2 szemet, meg rá 1 órára Normafloret. Éjjel nem volt semmi, reggel voltam wcn ismét, kb 2x 3x, ismét 2 szem, majd később Normaflore. Azóta nem voltam wc-n, tehát úgy kódolom, hogy rendeződik a helyzet. Tartsam a 3x 2 szemet 1 nap még pár napig, vagy vegyek be csak 3x 1-et, vagy kevesebbet?


Orvosnál nem voltam, mivel alig 1 napja van a dolog, a f0sikán, meg esti hőemelkedésen kívül más tünet nem volt. Se láz, se hányás, se durva hasfájás.


Köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 27. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha már enyhül a dolog, akkor váltani szoktam háromszor egyre, de még szedem két három napig.
2019. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld.
2019. nov. 27. 14:43
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Bocsi, hogy offolok, de én nem mindig tudom lenyelni ezt a tablettát, van erre valami praktikátok? :\
2019. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én időtlen idők óta úgy veszek be tablettákat, hogy számba vételezek egy kis folyadékot, beledobom a tablettát, és jöhet a többi folyadék. Így nem tapad rá a nyelvre, ami általában a problémát szokta okozni, hanem egyből le tudom nyelni.
2019. nov. 27. 15:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a választ, ki fogom próbálni! :)
2019. nov. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vírusos hasmenésre nem jó bevenni semmilyen hasfogót mert csak a szenvedéseidet nyújtod el. Itt a lényeg hogy kijöjjön minden meg a vírus is. Bolus amúgy jó gyógyszer de csak pár nap után érdemes bevenni belőle ha már kiment aminek kellett és még nem rendeződött a szekleted. Én felbe szoktam törni. De negyedelni is lehet. Úgy azért nem olyan nagy.
2019. nov. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szamo77db ***** válasza:
Két evőkanál között törd porrá, egy nagy pohár vízzel nyeld le. Próbáld meg.
2019. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
A Bolus nem hasfogó.
2019. nov. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szamo77db ***** válasza:
De igen! A Bolus adstringens hasfogó. (A Bolus laxans a hashajtó.)
2019. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2019. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!