Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a vércukorszint rendben van?

Ez a vércukorszint rendben van?

Figyelt kérdés

Ma egy rendezvényen volt lehetőség, hogy vércukorszintet méressünk. Meg akartam méretni az enyémet is, mondtam az egészségügyi dolgozónak (aki a mérést elvégezte), hogy alig egy órája ettem tízórait. Azt mondta, nem baj, attól még megméri. 5,2 mmol/l-t mért, mondta, hogy az még éhgyomorra is jó érték lenne (egészen 5,9-ig), evés után akár 9-re is felugorhat. Ennek függvényében nem volt túl alacsony a vércukrom?


18/L, 160 cm vagyok és 59 kg, ha ez számít.



2019. ápr. 13. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden rendben van.
2019. ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2019. ápr. 13. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem normalis, van cukorbeteg a csaladban? Szerintem menj mihamarabb haziorvoshoz es ott meresd a vercukorszinted.
2019. ápr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért nem hiszel az egészségügyi dolgozónak, aki megmérte a cukrodat? Miért akarsz feleslegesen parázni, mert itt valaki azt mondja, hogy súlyos beteg vagy?
2019. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezzel semmi gond nincs, de nem értem, hogy ha ott azt mondták, hogy ez rendben van, akkor miért kételkedsz?

Attól is függ mit ettél és attól is, hogy éppen milyen állapotban vagy.

2019. ápr. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó
2019. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rossz.
2019. júl. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Teljesen jó.

Attól is függ, hogy mit és mennyit ettél.

Ha nagyon aggódsz, menj el terheléses cukorszint- vizsgálatra szerintem!

2019. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!