Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez komoly baj lehet?

Ez komoly baj lehet?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje már nyálkás a székletem, ugyanakor nem mindig, illetve a poén az, hogy nincs semmi tünetem sem. Néha puffadok még azt hozzáteszem. De tényleg semmi más ezen kívül. Iszok, viszonylag sokat, mozgás talán egy egy ideje kevés :( (ülőmunka) Egyébként nyáron volt egy elég komoly bélbajom ami azóta sem derült ki, hogy mi okozta, de akkor komoly tompa hasi fájdalmaim voltak, és durván sötét színü nyákos széklet. Hosszú idő után, és jó pár gyógyszer / doki után elmúlott az egész szép fokozatosan. Kivéve a hangos bélmorgás, de egy jó pár hete már is nagyon minimális, sőt mondhatni teljesen elmúlott.. Puffadás pedig néha van, néha teljesen nincs. De a nyálkás széklet azóta is tart, csak most sárgás nyálka helyett inkább fehér/ átlátszó van rajta, és nem úgy hogy különálló darabokban, hanem hülyén mondva, mintha belelemme forgatva, így csillog egy kicsit. De ez sem mindig van egyébként, 10-ből 6-7 wc-zésnél. IBS egyik fajtája lenne, és semmi okom aggódni? Egyébként nem iszok alkoholt, nem dohányzok, és nem vagyok cukorbeteg. Stressz pedig van, egy ideje kevesebb, dehát mai rohanó világban kinek nem, őszintén?..

Vagy esetleg nem ment ki belőlem teljesen az a dolog? Bár már semmi tünet nincs, sosem fáj a hasam. Esetleg lehet az okozza, hogy ugyan lekopogom, megvan a napi 2 liter, de össze vissza iszok?, vagy szimplán a mozgásszegény életmód? De székrekedés meg nincsen.. És a betegség alatt sem volt, se hasmenés, láz, hányinger, tehát ilyenek nem... Mire gondoltok? 20/F



2019. dec. 2. 03:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha többször visszatérő, akkor simán lehet IBS is. Csináltass egy széklet tenyésztést, meg nem ártana egy gasztroenterologiai vizsgálat. Aztán Te is megnyugszol, ha nincs semmi.

A stressz képes sokmindenre, szóval okozhatja ezeket is. De előtte mindig legyen kizárva minden más.

2019. dec. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Magyar helyesírás szabályai amire szükséged lenne nagyon gyorsan!
2019. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hajnali 4 órakor írtam ki, hulla fáradtan :)

De köszi, hogy észrevetted a helyesírási hibákat :) Szúrja a szemed, az a pár vessző mi? :D

2019. dec. 3. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!