Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfazasra antibiotikum?

Megfazasra antibiotikum?

Figyelt kérdés
Egy hete beteg vagyok mar,torokfajassal indult majd orrdugulas/fulyas.3 napja meg elkezdtem kohogni is(szaraz,ingerkohoges).Elmentem orvoshoz aki felirt antibiotikumot.Az a baj,hogy akarmikor megyek hozza mindig angibiotikumot ir fel.Szerintetek valtsam ki,vagy eleg a kohogescsillapito.Mert igazabol mar csak kohogok (de azt meg elegge)meg az orrom folyik

2019. dec. 13. 09:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsanat,veletlen irtam ebbe a kategoriaba a kerdest
2019. dec. 13. 09:14
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Majd átteszik másikba... Amúgy nekem azt mondta a doki, akkor kell antibiotikum, ha nem múlik a megfázás és belázasodsz. Mert az bakteriális felülfertőzés, addig csak vírus.
2019. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

És miért baj, hogy antibiotikumot írt? Nem írná fel, ha nem kéne. Azért írta fel, mert a szervezted nem bírt vele, nem lettél jobban 1 hét alatt sem, így könnyen kialakulhat felülfertőzés, vagy már ki is alakult.

Az antibiotikum nem a vírusra van, de vírus miatt kialakult megfázásos betegségek esetén nagyon gyakori a bakteriális felülfertőzés, amire viszont kell az antibiotikum.

Pont a sok váladékban (orrfolyás) tud szép gyorsan kialakulni a felülfertőzés.

Ne bíráld felül az orvost.

2019. dec. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Lehet, hogy én ülök fordítva a lovon, de nem szoktam "csak" ilyen dolgokra antibiot beszedni, ahhoz azért minimum lázas betegség kell. Igazából megfázással orvoshoz sem megyek. Én nem szedném be, nagyon sok orvos csak úgy felirkálja mindenre. És ami a legrosszabb, nagyon sok beteg is csak akkor elégedett, ha minden hülyeségre megkapja az antibiot, mert az gyógyszer és juhú, az meg már mellékes, hogy vírus, vagy baktérium okozta a betegséget.
2019. dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

NEM! Keress egy másik orvost! Komolyan; ez egy sarlatán.


Az antibiotikum az utolsó fegyver, ha az elején beveted, mi marad a végére? Szimpla megfázást nem kezelünk antibiotikummal.

2019. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Elmentél orvoshoz, mert magától nem múlt el. Most meg az a bajod, hogy minek írt gyógyszert? Akkor minek mentél orvoshoz? Próbálkozz otthon tovább, hátha elhúzódik még pár hétig :D
2019. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos tényleg szeretnek felírni valamit az orvosok, ha hozzájuk fordul a beteg. A túlzott antibiotikum használat nemcsak a szervezetet károsítja, hanem növel a rezisztens törzsek terjedését, kialakulásuk kockázatát. Szóval nehéz ügy.
2019. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
1 hete beteg vagy, és ezalatt dolgoztál? Mert akkor nem csodálom, hogy nem múlt el, sőt felül is fertőződhettél. Maradj otthon, legkevesebb 3-4 napig, de akár egy hétig is, és ha 3 nap alatt nem javulsz, akkor kezdd el az antibiotikumot. A torkodra szopogassál Strepsilst, a köhögés még hetekig eltarthat.
2019. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Így levelezgetésben nehéz bármit is mondani. A leírt tények szerint az elmúlt 1 hétben nem kezelted magad semmivel sem, holott garatfájásra is lehetett volna megfelelő kúrát és szert alkalmazni, orrdugulásra orrcseppet alkalmazni, a köhögés megindulásakor elkezdeni az inhalálást kakukkfüves gőzzel, kakukkfű teát inni és köhögéscsillapítót szedni. A leírás tökéletesen illusztrálja a felsőlégúti vírusfertőzés tüneteinek bekövetkezési sorrendjét. Az orvos joggal gondolt arra, hogy a már 3 napos köhögés hátterében az alsó légutak bakteriális felülfertőződése is megindult, tehát (egyéb vizsgálatok ill. tünetek hiányában is) szakmailag indokoltnak tarthatta az antibiotikumos kezelést. Természetesen választhatta volna a másik utat is, azt, hogy megvárja a láz jelentkezését és akkor nyilván meghallgatta volna a tüdődet ill. elküldött volna tüdőröntgenre is. Betegszabadságra csak bizonyos meghatározott tünetek mellett küldhetett volna, de azt nyilván te sem forszíroztad. Lábon kihordani egy ilyen fertőzést (és következményeit) meglehetősen igénybe veszi a szervezetet és lassítja a gyógyulást.
2019. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!