Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Belégzésnél éles, szúró...

Belégzésnél éles, szúró fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek tegnap délután dohányzás közben egyszercsak benyillalt a mellkasa amikor vette a levegőt. Azóta nagyon szenved, minden belégzéskor éles, szúró fájdalmat érez a mellkasában. Próbál egész picike levegőket venni és nem mozogni, akkor elviselhető csak a fájdalma.


Könyörögtem neki és rengeteget veszekedtünk is, hogy elmenjünk az ügyeletre de nem hajlandó rá! Ki akar várni péntekig és ha nem lesz jobban, akkor majd elmegy a háziorvoshoz, ügyeletre nem akar menni!


Már 20 órája egyforma erős a fájdalma, nem enyhül neki.

Sokat olvastam a témában, hogy mi lehet ez. Úgy gondolom, hogy a szívinfarktus és a tüdőembólia talán kizárható, mert nincs semmi más kísérő tünete. Nem köhög egyáltalán, nem köp fel semmit, nem izzad, a pulzusa pedig 80 körül mozog.


Semmiféle ütés, esés, fizikai trauma nem érte mostanában, szóval elvileg esélytelen a csonttörés is.


Szerintetek mi okozhat ilyen hirtelen fellépő és lassan már egy napja tartó fájdalmat?

Mit kockáztat, ha tényleg nem fogom tudni rábeszélni az ügyeletre, hanem megvárja a pénteket?


Az egész karácsonyunk odavan most, én nem tudok belenyugodni, hogy ennyire hülye és nagyon aggódok érte, őneki meg elege van belőlem, hogy nem fogadom el, hogy nem megy az ügyeletre. :(



2019. dec. 25. 11:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Okozhatja mellhártyagyulladás (bár akkor más tünetei is lennének), de lehet kisfokú PTX, de akár egy kisebb vénát érintő tüdőembólia is. El kéne menni az ügyeletre!!!
2019. dec. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!