Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit gondoltok erről? Tényleg...

Dóri84 kérdése:

Mit gondoltok erről? Tényleg muszáj kivenni az epehólyagomat?

Figyelt kérdés
Tegnap jöttem haza a kórházból. 3napig voltam benn. Csináltak ERCP-t, mert besárgultam, ugyanis ultrahang szerint volt egy 2,5 cm-es epekövem, ami elindult és elzáródtak az epeutak. Ct-t és tükrözéskor már nem volt még a kő. Valószínűsítik h spontán távozott. Most kőmentes vagyok, de az egész cécóból ki van tágulva az epehólyag és az epeutak. Ezért a hólyag kivételét javasolták. Nincs arra esély h visszaigazodik esetleg ha a diétára örökre odafigyelek és esetleg megúszhatom a műtétet?Köszi a véleményeket!
2020. jan. 7. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt azért lehet jobban tudják az orvosok mint itt mi.
2020. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább kapják ki, mert ha ilyen fiatalon (gondolom 84-ben születtél) már tünetes epeköved volt, akkor meg van a veszély az ismétlődésre. Rossz esetben hasnyálmirigy gyulladást is okozhat, ami nagyon komoly betegség. Ehhez képest egy laparoszkópos epehólyageltávolítás móka és kacagás.
2020. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ki kell műteni, ennyi, nem biztos, hogy kő okozza, lehet epeút elzáródva anélkül is, epehólyagból kő kiürülésről még nem hallottam, főleg nem 2,5 cm-esről, de biztos van ilyen is..., bár nem tudom hová tűnne el. Ha epeúti elzáródás van valami miatt, akkor az nem jön helyre diétával.
2020. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves előző! Attól még, hogy te nem hallottál ilyet. Velem ez megtörtént az elmúlt néhány napban. 12.30: hólyagban 2,5 cm kőreflexum uh szerint, Ursofalk gyógyszerrel küldtek haza, ami egyébként epekő hajtó. 01:02-án konzrasztanyagos hasi ct-n már nem láttak követ. De feltételezték, hogy nem kálciumos kő hanem koleszterines, ami ct-n nem szokott látszani. Ezért csináltak 01:03-án ERCP-t (ami egy endoszkópos, azaz tükrözéses eljárás, amivel kitisztítják az epehólyagot és utakat.) ERCP-n sem találtak már köveket csak horzsolásokat az epevezetéken ahol a kő törmelékesen távozott. Csináltak egy kis bemetszést az epevezeték száján h az epefesték gyorsan ürüljön. És ennyi. Van egy üres kitágult epehólyagom, amit ki kell venni. És csak arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e esetleg valakinek arra tapasztalata, hogy mégis sikerült megmenteni az epehólyagját? És a kommenteket mindenféle rosszindulat nélkül vártam. Nem ostoba hülyegyerek vagyok, és nem felelőtlen, nyílvánvalóan azért jártam eddig is végig a rám mért utat. Egyszerűen csak érdekelt volna, hogy van-e példa arra is, hogy vki úgy döntött mégsem fekszik műtőasztalra.
2020. jan. 7. 17:15
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké, rendben, elhiszem, hogy így volt, nem rosszindulatból írtam, létezik egyébként epekő feloldási eljárás is. Mindenesetre szerintem nem tudod megúszni a műtétet, főleg, ha az orvosok ezt javasolták.
2020. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!