Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A körmöm alatt ez lehet melanóma?

A körmöm alatt ez lehet melanóma?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem észre ezt a csíkot. Azt hittem csak sérülés, de nem nőtt le (Vagyis a körömmel nőtt le, a végén rajta van, de ugyanúgy a köröm ágynál is). Hétfőn kérek időpontot bőrgyógyász szakorvoshoz. Nyilván nem a legjobb ötlet itt érdeklődni és kép alapján megmondani is nehéz, de hátha van itt hozzá értő, aki legalább leírná,más egyéb mi lehet. Színe inkább rózsaszínes. Csak megijedtem. Köszönöm!


[link]



2020. jan. 11. 13:51
1 2
 1/15 anonymousreview60 ***** válasza:

Ez inkább vitaminhiánynak tünik. A melanómák többsége ilyen: [link]

Menj el bőrgyógyászatra!

2020. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok bőrgyógyász, de ez biztosan nem az.


Ha megnézed, akkor a köröm szabadszélén is látod a vonalat, ahol nincsen alatta már bőr.

Szerintem megsérült a körmöd és egy kicsit be van vérezve.

(de még az is lehet, hogy valami megkarcolta a felületet és így a mélyedésben benne maradt a piros/rózsaszín lakk. Ezt mondjuk könnyen tudod ellenőrizni egy reszelővel)

2020. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ilyen volt pár hete:


[link]


Azóta csökkent a szélessége és a színe is fakult.


Reszelni próbáltam már.

2020. jan. 11. 14:08
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!


az esetek nagyon nagy részében a nagy lábujjon, vagy a hüvelykujjon szokott melanoma lenni. illetve amit rögtön figyelnek az orvosok, hogy van-e hutchinson jel, azaz, hogy a körmön kívülre is átmegy-e a csík... (ez jellemző a melanomára). a lenövéshez sok idő kell másfél hónap is simán lehet.


nyugi nem valószínű, hogy melanoma. de menj el orvoshoz azért!

2020. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ja, és fontos még, hogy a sötét bőrűekre azt hiszem sokkal jellemzőbb a melanoma ezen formája!


Ne aggódj!

2020. jan. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Hokipapa válasza:
Bár a köröm alatt található melanomának hasonló megjelenése lehet, mint egy ártalmatlanabb bevérzésnek, jobb az óvatosság, és nézesd meg az elváltozást ennek tudatában is, különösen, ha a körmöt nem is érte trauma.
2020. jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Hokipapa válasza:
Még valami: Egyébként így néz ki egy anyajegy is a köröm alatt, és nem is ritkaság. Melanoma gyanúját veti fel, ha a csík színe sötétedik, nagyobbodik, és a körömágy bőrére is ráterjed. Óvd meg a mechanikai sérülésektől és nem tedd ki UV fénynek!
2020. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Volt gél lakk rajta sokáig, vagyis UV fénynek volt kitéve hónapok óta 3 hetente... ezért is gondoltam a legrosszabbra. Néha voltam szoláriumban is, bár ritkán. Soha többet az biztos.
2020. jan. 12. 18:42
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia ! Mi lett a körmöddel?
2021. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szia! Bőrgyógyász azt mondta nem kell vele foglalkoznom, nem melanóma vagy ilyesmi, csak ilyen... A csík azóta is megvan.
2021. jan. 4. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!