Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pánikbeteg vagyok és hajlamos...

Pánikbeteg vagyok és hajlamos irreálisan félni, már szabályosan rettegek a koronavírus miatt, szerintetek mennyire van alapja?

Figyelt kérdés
Konkrétan már napok óta aludni sem tudok, csak a halált látom magam előtt... Igen, pszichés beteg vagyok, de nem csak én félek, az ismerőseim is. Azt mondják minden cenzúrázva van, hogy tuti belehalunk, megállíthatatlan, legyőzhetetlen. Nem intézkedik az ország, közben már régen itt lehet a vírus, csak lappang. Nem tudom mi lehet az igazság és lassan megőrülök... Talán jobb lenne úgy belehalni, hogy nem tudtam róla korábban. :(

2020. jan. 27. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már lappangva itt is van - miért ne érne el ide is - ugyanis "Zhou a CCTV kínai állami televízióban elmondta, a teljes zárlatot megelőzően nagyjából öt millió ember hagyta el a várost."


[link]


De akiről tud a kormány, arra azért vigyáz:


[link]

2020. jan. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Te is jól benyaltad a média pánik keltését. Nagyobb esély van rá, hogy elüt egy autó, mint, h a vírustól fogsz meghalni. Szóval inkább az autóktól rettegj, az reálisabb. Amúgy meg 120 éven belül minden most élő ember halott lesz, beleértve a ma született csecsmőket is. Pár év ide-oda nem számít semmit.
2020. jan. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én jobban félek, hogy sötétedés után haza felé elrabol és megb#sz valami lelkinyomorék, mint a magától a koronavírustól.


Nem kell tartanod a vírustól, főleg úgy, hogy jelenleg még nincs is igazolt beteg az országon belül. Sőt, ha lenne is... Arra, hogy elkapd elég kicsi az esély.


Moss rendszeresen kezet, kerüld a tömeget, legyen nálad kézfertőtlenítő, figyelj az immunrendszeredre. Ne nyúlkálj a szádba, szemedbe. Ha ezek megvannak, akkor ezen felül nincs okod tovább kattogni rajta.

2020. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem az itthoni influenza sokkal veszélyesebb mint maga a koronavírus. Itthon is naponta halnak bele a tüdőgyulladásba. Úgy hogy nyugi. Ha az itthoni betegségektől nem félsz (hisz ebben nőttél fel, ehez vagy hozzaszokva) akkor a koronavirustól se félj.
2020. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként ha fiatal vagy, ne pánikolj!


Főleg idős, legyengült, rossz immunrendszerű emberekben okoz(hat) tüdőgyulladást s eddig a megbetegedettek ötöde spontán meggyógyult.

2020. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz nem vagyok panikbeteg, de mostanaban volt dolgom panik rohammal, szoval ismerem az erzest. Tudom, hogy tudod, hogy irrealis es megsem tudsz mit tenni. Kezelni probalod oket? Nekem nagyon bejott az autogen training eddig. Utana konnyebben alszom el, vagy villamoson ulve is le tudok vele nyugodni. A gyogyszerek is segitenek, de a vegleges megoldast sajnos nekunk kell kitalalni
2020. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont ezért nem kell benyalni a médiát....nem tudok többet mondani.

Mindent elhiszel amit a médiában mondanak? Ha ennyire félsz zárd be magad a lakásba és gyere ki tíz év múlva.

2020. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!