Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alvászavarban szenvedők hogy...

Alvászavarban szenvedők hogy oldjátok meg a felkelést?

Figyelt kérdés
Én februárban kezdek munkában, de nagy a para rajtam, hogy elalszom, ez még suliban játszható volt, de munkában tutira kirúgnának, igy arra gondoltam, hogy mindig munka után aludnék, igy kevesebbet lehetnék párommal együtt, de legalább lenne munkahelyem. Suliban azért nem tudtam suli után aludni, mert szüleim direkt kiabáltak, hogy ne aludjak. De már szerencsére nem lakom velük együtt. Vélemény?
2020. jan. 30. 00:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja azt nem tettem hozzá, hogy már altatót, nyugtatót is próbáltam. PCOS betegség miatt van nálam ez az alvászavar arra is szedtem gyógyszert igy se volt semmi változás. Meditáció, alvási légzés technika is volt. Tényleg mindent próbáltam, de egyszerűen semmi álmosság nincs rajtam! Ovis korom óta van, semmi nem vált még be. 22L
2020. jan. 30. 00:18
 2/9 A kérdező kommentje:
Altatótól hallucináltam, nyugtató semmit se hatott.
2020. jan. 30. 00:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet, csak felerősíted a problémát. Ha délután alszol (és utána felkelsz az esti teendőkhöz), akkor utána még kevésbé fogsz tudni visszaaludni, késő éjszaka alszol be, a reggeli kelés még pocsékabb, ha ugyan el nem alszol.

Az inkább működőképesebb, hogy csakazért sem pihensz le, mikor hazaérsz, és akkor egy idő után kidőlsz - gondolom, ezt akarták a szülők is anno.


A délutáni alvás akkor lehet működőképes, ha ott tudsz "rendesen" aludni, azaz mondjuk hajnali 3-4ig egyhuzamban - és akkor a normál esti teendők neked hajnalra, munka elé datálódnak. Viszont ezzel a szociális kapcsolataid a nullára fognak visszaesni, hiszen átlagos időben vagy dolgozol, vagy alszol. Ezt a párod sem tudná tolerálni.

2020. jan. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor mégis csak a délutáni alvás válik be, barátaim nincsenek, netezés a hobbim. Párom meg már megszokta, hogy össze vissza alszom. Amúgy 3 műszak és mint mondtam suliban mindig elaludtam, ennyire vált be sajnos a szülők technikája.
2020. jan. 30. 00:25
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon akarom ezt a melót, volt hogy annyira elaludtam suliban, hogy már be se tudtam menni.

Egyedül a Tryptophan hatott, max még azon gondolkodom + ezzel a délutáni alvás kombinációval szerintem elég jól ütne.

2020. jan. 30. 00:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg kávé napközben? Amúgy ezzel a problémával 3 műszakos meló??? Még normálisan működő embereknek is nehéz ezt abszolválni.
2020. jan. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
megpróbálom a kávét. Egyébként mindegy mikor kezdek mindenképp problémám lesz.
2020. febr. 1. 01:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Sőt igazából jobb igy hogy 3 műszak
2020. febr. 1. 01:09
 9/9 A kérdező kommentje:
én még koffeintablettára gondoltam.
2020. febr. 1. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!