Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hipochonder vagyok. Nagyon...

Hipochonder vagyok. Nagyon fontos. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Olvassátok végig az egészet kérlek. Az egész 2017 nyarán kezdődött, amikor sokat gépeztem nagyon, és mindenap fájt a fejem. Agydaganatot képzeltem be. Elmentünk anyuval orvoshoz, vérnyomást mértünk többször is, normális volt, vérvétel is volt az is normális. A tüneteim elmultak. Most 2018-19ben egész végig a herém, beképzeltem hogy hererákom van és az ágyékom fájt. Most decemberben elmentünk anyuval végre orvoshoz, és az orvos "megtapogatta" és azt mondta semmit sem érez, se a heréim nem dagadtak meg, se semmi. És most december után jött a leukémia. Mindig méregettem/méregetem most is a lázam, a higanyossal mindig többet mérek, 37,-37.3ig, a digitálissal 35.7-36.7ig kb. Ez az egyik "tünet". A másik hogy már pár éve vannak striáim, és most a lábaimat nézegetem, és mindig azthiszem hogy véraláfutások. Anyunak megmutattam, és "kiröhögött" és mondta hogy semmi bajom, és ezek csak a striáim. (Ő már tudja hogy nagyon hipochonder vagyok, mindig próbál nyugtatni, minden orvoshoz elvitt.) Eközben most kitaláltam még emellé egy depercionális zavart, aminek a lényege kb hogy ilyen bágyadt vagy, meg olyan érzés mintha álmodnék. Kérlek nyugtassatok meg hogy semmi bajom. Pszihólógushoz akarok menni, de anyu szerint is hülyeség, megengedi ha akarom, de szerintem is hülyeség. Kérlek nyugtassatok meg hogy nem vagyok leukémiás. És az utolsó "tünet" hogy mióta azt is olvastam hogy a leukémia tünete a lép, és a máj "megnagyobbodás" azóta fáj a bal, és a jobb bordám alatt is kicsit néha-néha. Nagyon félek. :(

2020. febr. 2. 21:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Serdülő korban lévő fiú vagyok. Emelett anyu mindig azzal nyugtat, hogy a családban soha senkinek sem volt semmi daganata, és mondogatja hogy az nagyon sokat számít. 3 évig sportoltam is.
2020. febr. 2. 21:50
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem csak elég lenne az ha megmagyaráznátok miért fáj a két bordám alatt mindig. :( Nekem ez a tünet amitől félek. :( Lehetséges hogy azért mert rátaláltam erre a tünetre, és azóta fáj? Ezelőtt soha se fájt
2020. febr. 2. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Önmagát beteljesítő jóslat. Beképzelsz magadnak egy betegséget és tüneteket produkálsz hozzá. Agyturkász segíthetne, hogy kigyógyulj a hipochondriából.
2020. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted ezért "fáj" többször a bordáim alatt?:( Mert csak azóta fáj amióta utána olvastam a leukémiának...
2020. febr. 2. 22:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter kell neked, semmi más.
2020. febr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezzel nem nyugtattál meg.
2020. febr. 2. 22:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugi! Ez tényleg hipochondria. Jobbulást
2020. febr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ne ettől az oldaltól várj segítséget. Komoly bajod van, de csak a fejedben. Pszichiáter segíthet.
2020. febr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Te pontosan tudod, hogy a képzeteid nem normálisak.

A saját mentális egészséged megőrzése érdekében meg kell próbálnod elhagyni ezt a roppant káros szorongást.

Gondolkodj racionálisan! Először is fiatal vagy, mégis miért lenne pont neked leukémiád, vagy hererákod? Ha érzel egy kis fájdalmat bárhol, még nem kell a legrosszabbra gondolni, ha folyamatosan erősebben fáj akkor elmész vizsgálatra és ha negatív akkor vegyél egy mély levegőt és nyugodj meg.

- Fájt -> elmúlt -> elfelejtve!

- Éreztem valamit -> kivizsgáltattam -> nincs bajom -> elfelejtve!

- Éreztem valamit -> kivizsgáltattam -> kikezeltek -> elfelejtve!


Ne keresd magadon a betegségeket, mert ezzel pszichoszomatikus tüneteket produkálsz magadnak.

A pszichológust én tartom hülyeségnek amennyiben magadtól nem tudsz túl lendülni a problémáidon de elsősorban próbáld meg; menni fog!

2020. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyanebben szenvedek. Szörnyű. :(

Leukémiát ki lehet mutatni vérképből, nezess azt, ha nem hagy nyugodni a dolog,de biztos nem vagy az.

Én is minden tünetét produkalok amit előtte bekepzeltem betegsegnek.

Pszichoszomatikus tünet a neve.

2020. febr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!