Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy szem tabletta után még...

Egy szem tabletta után még abbahagyhatom az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Már több mint hete szenvedek náthával, nem akartam eddig gyógyszert szedni, reméltem, hogy kijövök belőle magamtól.

De két napja elkezdett arcüreggyulladásszerű tüneteim lenni, fájt az arcom, amikor fújtam az orrom. Erre ma reggel a dokim felírt Augmentint 7 napra. Reggel bevettem az első tablettát.


Viszont napközben rohamosan javultam, már egyáltalán nem érzem az arcomnál a fájdalmat és az orrom is nagyrész jól szellőzött napközben orrspray nélkül is. Szerintem most magamtól gyógyultam ennyit hirtelen, nem hiszem, hogy egyetlen szem Augmentin okozta volna, hiszen az csak 2-3 nap után szokta mutatni a hatását.


Szerintetek most még abbahagyhatom a gyógyszert? Egyetlen szem után. A dokimat csak holnap délután tudnám megkérdezni, addig meg elvileg még 2 adagot be kellene vegyek vagy kihagyni ha nem szednáém tovább. Ha nem nagyon muszáj, nem szeretném végig szedni.



2020. febr. 3. 18:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

Ismerem a fajtáját, beszélhettek lyukat is a hasába, aki hülye az is marad...

Barátom is ilyen gyökér felfogású (ebben a témában), jobban hisz az ostoba apjának, mint nekem 2 eüs felmenővel, hiába kérem hogy ha elkezdi, szedje végig. Bevette ő is az egy szemet, jobban lett, abba is hagyta aztán jól visszaesett, de újra sem hallgatna rám hasonló esetben. Istenem, hát szenvedjenek ha ennyi eszük van!

(És az antibiotikum helytelen szedésének még nem is csak ez az egy következménye van.)

2020. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek.

Ma este bevettem újra. És végig fogom szedni.

2020. febr. 3. 22:49
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szedd végig. Nekem fülbajom volt, annyira hogy óráról órára rosstabbul lettem, elmentem az ügyeletre, aki kórházba küldött hogy fel kell szúrni a fülemet. Az orvos ott azt mondta, ír gyógyszert, amit most váltsak ki, és lelkemre kötötte, hogy még a patikában vegyem be. Ha 2 óra múlva nem javul, menjek vissza fel kell hogy szúrja.

Követtem az utasításait, és két három óra alatt teljesen levitte a tüneteimet a gyógyszer, és végig szedtem is ahogy mondták.

Hidd el, a gyógyszer miatt lettél jobban, és szedd tovább ahogy előírták.

2020. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!