Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rosszat sejtet ez a pajzsmirig...

Rosszat sejtet ez a pajzsmirigy ultrahang eredmény?

Figyelt kérdés

A pajzsmirigy bal lebenyében dorso-lateralisan 11*8*16 mm-es sima kontúrú képlet látható, benne echomentes, echoszegény és apró echodús részleteket tartalmazó képlet látható, benne erős vascularisatio ábrázolódik. A pajzsmirigy esetekben nem nagyobb, állománya homogén, vascularisatiója megtartott. A nyakon kórosan megnagyobbodott nyirokcsomó nem ábrázolódott.


TSH 1,5 tehát normál tartományon belül van.  


Aki nem ért hozzá ne jöjjön ide oltogatni, hogy menjek orvoshoz. Nyilván el fogok menni, 3 hónapra kaptam időpontot. Biztos vesznek is belőle mintát. Kérdésem az lenne attól, aki látott már ilyen leletet, hogy ez akár rosszindulatúság gyanúját is felvetheti? Állítólag az ilyen leletekben vannak kifejezések, amelyek utalhatnak arra, hogy rosszindulatú a dolog. Köszönöm a választ.


2020. febr. 7. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de biztosat csak a biopszia fog mondani. Nekem is volt, negatív lett. Azóta sem foglalkoztam vele.
2020. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást.
2020. febr. 8. 10:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mondott semmit aki az UH-t végezte? Nekem teljesen másokat írtak a leletre, de ott meg is mondta nekem az uh.-t végző asszisztens, hogy semmi rosszat nem látnak, majd meg is erősítette ezt az orvos is, hogy ha baj van, az nem ilyen képet mutat, de azóta ki is operálták.

Szerintem háziorvosnak mutasd meg a leletet, ő úgyis továbbküld endokrinológushoz.

2020. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos rosszat jelentett. Papilláris carcinoma. Azóta túl vagyok a műtéten.
2020. júl. 13. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!