Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » TSH 9, ez mennyire rossz?

TSH 9, ez mennyire rossz?

Figyelt kérdés
2020. febr. 11. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest? :)))

Na, viccet félretéve, légyszi írj kort, és hogy pl. teherbeesés miatt vagy más kapcsán kellett elvégezni a vizsgálatot.


Alapjában véve kb. duplája a referenciatartomány felső értékének. De ettől még nem kell kétségbe esni. Nekem 16 volt, mikor először vizsgálták..


Valszeg fogsz kapni tablettát (hormonpótlás), és pár hónapon belül normalizálódik a TSH szint.

2020. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nem tervezek babát nemrég múltam 40, a létszám megvan.


Évente megnézetem 3-4 között mozgott eddig, de most ennyi lett és megijedtem :(

2020. febr. 11. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:

OK! :)

Nekem is 40 fölött derült ki - hashimoto, autoimmun gyulladás. De gyógyszerrel abszolút jól karbantartható.


Híztál is, vagy mi miatt küldtek el vizsgálatra?


Nekem pont atipikus tüneteim voltak, azt hitték, hogy túlműködés... aztán ott volt a 16-os TSH... :-s

2020. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi férjemnek pajzsmirigy műtét után 80 is volt .Kapott gyógyszert rá amit ha már 10 alatt van a TSH nem is szed (mert rosszul van tőle ) ha nem szedi akkor meg semmi baja ,Most legutóbb 8,6 volt neki
2020. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!