Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kell igazolást szerezni...

Hogyan kell igazolást szerezni suliba szívprobléma esetén?

Figyelt kérdés

Szívritmuszavarom van, orvos szerint a legkisebb stresszt, aggódást, félelmet kerülnöm KELL, mert különben nem fog jevulni. A gyógyszer nem elég sajnos..


Igazolást nem tud írni, mert ő "nem adhat" Háziorvos meg csak papírosat ad...


igazolás kéne sulihoz, hogy pihenhessek nyugodtan kb 4-6 hónapig. minimum..


Tapasztaltam, hogy egy másnapi dolgozat miatt egyből felment kritikusra a vérnyomásom és a szívverésemmel is bajok lettek.. legjobb lenne az évismétlés! 2. félév, nyár és jövő évben az első félév.. Talán annyi elég, hogy nagyjából rendbejöjjek...


Súlyosabb az esetem, mint ahogy azt sokan képzelik (háziorvos, igazgató stb) kórházban meg nem tartanak. Mégis hogyan tartanának?, Hááh. magyarországon élek :) Előbb halnék éhen minthogy szívinfarktusom legyen :(


2020. febr. 18. 22:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A papíros" alatt azt értem, hogy igazolom, hogy xd ettől eddig hiányzott ilyen betegséggel. És ezaz. egy ilyen igazolás 4 hétre szólhat max és a betegségekhez nem írhat be olyat, amit nem ő kezelt.
2020. febr. 18. 22:16
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem az a papír kell amit aláír a szakorvos, hogy ő vizsgált és 1 évig kerülnöm kell mindennemű idegességet, stresszt stb.. Sajnos ez a tanulás rovására megy.. :( Nagyon nem akarom, de muszáj..
2020. febr. 18. 22:17
 3/16 anonim ***** válasza:
Kardiológiára kéne beutalót kérni a háziorvostól.
2020. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De hát ott voltunk. Házi orvos nem szakorvos ő nem tudja megállapítani, hogy mi a bajom. És gyógyszert sem adott.
2020. febr. 18. 22:27
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem is azt írtam, hogy a háziorvos a szakorvos. Azt írtam, hogy tőle kell kérni beutalót a kardiológiára, ott tudnak szakvéleményt írni és gyógyszert felírni.
2020. febr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Akkor haladjunk sorban, a háziorvos SZAKORVOS! Külön önálló szakvizsga, csak éppen generalista tudással.

Továbbá rohadt sokszor meg tudja állapítani mi a baja a betegnek, csak éppen kevesebb eszköz áll rendelkezésre.


Végül, ez a történet úgy bűzlik ahogy van. Ez az egész inkább tűnik nekem vagy kamu vagy pszichiátriai, mint kardiológiai esetnek, annál is inkább, merr a kardiológusok MEGOLDJÁk a ritmuszavart.


Szóval a kérdező terel rendesen.

2020. febr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha igaz lenne mindaz amit írtál, akkor a kardiológus be utalt volna egy szanatóriumba.
2020. febr. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igaznak igaz lehet, mert valóban a stresszt kerülni kellene, csak hát ugye jönnek azok a fránya dolgozatok, meg felelések. Mi anno még be is f.stunk,olyan volt a tanár, de senkinek nem jutott eszébe, hogy szívprobléma miatt ne menjen el. Ha valóban az van, akkor azt kezelni kell, mert hiába most pihensz x ideig, utána megint kell teljesíteni. Egyrészt a suli vezetőségét és az iskolaorvost is kell értesíteni, megmutatod neki a kardiológus javaslatát és megmondja mi legyen.
2020. febr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A háziorvos nem tudta diagnosztizálni a betegségemet, beutalt kardiológiára. Vajon honnan derült ki? És ki adott gyógyszert? 3 hónapos vizsgálat után derült ez ki..


Tudott adni gyógyszert, sőr, külön nekem készítették!!! Ilyen helyzetben egyénre szabják, mint a fogorvosnál. De mint megállapították a gyógyszer nem eléggé hatásos. És kb egy "jajj tanulnom kéne, holnap dolgozat" féle stressztől is félredobban, a sys érték 70 alá csökken. És mivel bsznak rá, hogy velem mi van, nem helyeznek kórházba "elkülönítve" a legkisebb stressztől is elzárva, így meg kell oldanom magamnak. 18 vagyok, mostani álláspontban a családdal azon a döntésen vagyunk, hogy kiiratkozom az iskolából. minimum 1-1,5 évre.


Ez nem vicc. Magyar egészségügy képzetlen ápolókból, putri helyekből áll. Egy szívbeteg gyereket aki (ahogy látszik) a legkisebb stressztől is meghalhat, vagy akár egy rossz ugrástól ELKÜLDENEK, mert teltház van, és amúgy sem tudnak nem kezelhető betegségre 1 hónapnál tovább benttartani!!!


Kezelhető betegség pl amputált láb, vagy nyílt seb, amit otthon nem elhet ápolni. Az én esetemmel nem lehet mit kezdeni, csak azt elhet tenni, hogy létezem és pihenek.. Még nevetnem se szabad!!!!!


Ezt a hozzászólást 4 órán keresztül írtam, mert nagyon felbsz, hogy ennyire érzéketlenek egyesek.

2020. febr. 19. 15:09
 10/16 anonim ***** válasza:
És mi lenne ha mondjuk magántanuló lennél? Akkor nem csúsznál a sulival de a stressz is csökkenne. Van egy olyan gyanúm, hogy a másfél év suli kihagyás nem fogja megoldani a problémádat. Visszamész és kezdődik minden majd elölről.
2020. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!