Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Titeket kiír a háziorvostok,...

Titeket kiír a háziorvostok, ha nagyon beteg?

Figyelt kérdés

Múlt héten 2 nap bírzam bemenni, a második nap, majdnem az utcán ájultam el, még gyógyszerekkel is. Tüneteim: tosszullét, magas láz, émelygés, torokfájás, nagyon durva hasmenés, gyengeség, izomfájdalom.


Nem ít ki, csaknaznapra adott papírt, azt mondta nem látja, hogy beteg lennék, a torkom is csak piros, nem gennyes... Szerinte csak szimulálok.


De ugyanezt csinláta 3.éve is, azóta nem jártam nála. Konkrétan akkor napok óta tartó hányással, rosszulléttel, 40 fokos lázzal mentem oda.


De középsulis koromban sem írt ki soha, volt, hogy hazaküldtek az iskolából, mert a láztól csak a poadon tudt feküdni, megmozdulni alig, de könyörögni kellett, hogy ki>rjon, meg mondta, hogy szerinte csak nem akrok iskolába járni, meg menjek pszichológushoz, meg biztos az a bajom.


Mintadiál voltam, meg előtte is csak akkor vittek el orvoshoz, ha nagy bajom volt.


De kibírom inkább gxógyszerrel, ameddig lehet. Mikor a nyilvnáos wc-n töltesz el órákat és majdnem összeesel az utcám, bátorkodtam elmenni. Az ilyennek sosem tudsz elég betegnek lenni?


Belegondolva, most megy ez a koronavírus, az ilyen simán hazazavarna vele, nem hogy kórház, meg karantén. Szarik bele, felőle meg is hallhatsz.


2020. febr. 24. 18:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* betegek vagytok
2020. febr. 24. 18:37
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Ezredik ilyen háziorvos fikázó kérdésed.


Válts orvost, ha igaz.

2020. febr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Orvost kell váltani. De amúgy bemész a legközelebbi kórházba az ügyeletre, ott ellátnak minden kérdés nélkül, kapsz papírt is.
2020. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Ők is naplózzák a betegeket.Utólag már nem lehet ezen változtatni,1 orvos sem teszi meg .

Hülye válaszokat meg nem kell adni,mert a sűrgősségin sem adnak ,a házi orvoshoz írányitanak .

2020. febr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4-es te állítasz itt hülyeségeket, nyugodtan átjelentkezhet másik háziorvoshoz, állampolgári joga.
2020. febr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Simán át lehet jelentkezni, én már csináltam, semmi fennakadás nem volt. Egyszerűen elmész egy új orvoshoz és megkérdezed vállalna e. Ha igen, más teendőd nincsen. Csak kikérdez és felveszi az adataidat.
2020. febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csak nincs a közelben mégcsak háziorvos sem... Városon próbálkoztam, de azt mondta, sok a betege...


Nemnaz, hogy nem lát el, de megaláz, meg kicseszik veled, meg szemétkedik... Meg ilyeneket mond, hogy menjek pszichiáterhez, mert el mettem kapni valami influenza félét. Meg volt, hogy nem csukta be az ajtót és a sofőr, meg takarítónő előtt kellett levetkőznöm... Meg simán rám aggatja, hogy szimulátor vagyok, meg ír nyugtatót...


De volt, hogy 5 éve egy kullancs miatt kaptam el fertőzést, konkrétan ordibált velem és a sürgősségi kellett mennem vele, mert nem látott el...


Meg alapból, megaláz... Most, ilyet nem csinálhat. Meg egyszer kivihogotth, hogy mondtam neki menstruláok, ezért nem adok vizelet mintát...


Meg annak idején, mikor suliba jártam, ha meglátott valahol, felhívta anyámat, miért vagyok itthon, mert látott a férje... Meg ilyenekkel fenyegetett, hogy beb.szatt a kórházbaha mégegyszer odamegyek... Jól hallottátok. Vagy fél órát váratott, mikor nem volt senki és kiröhögött, hogy "na most behivhatod ezt a sz.rházit". Nem viccelek.


Kiskoromban minden vizsgálatot elmulasztott, szűréseket nem csinált meg, de az a heppje volt, hogy mindig meztelenre kellett vetkőzni, meg belekukkantott a bugyidba...


Meg papolnak az egészségügyről, ez megaláz meg bánt, ha lázasan odamész, egyszer kórházba is kerültem miatta...


De nem is az van, hogy lógásért megyek oda, mert most is 3 éve nem voltam, előtte meg 5,meg sulis koromban is évente max. 1 alkalommal...


Ez nem egészségügy, inkább esek össze az utcán, vagy tömöm a gyógyszert meg energiitalt, de nem flegmázik, meg csinál ki, meg akar benyugtatózni, mert "nincsen semmi baja, a torka is csak piros, nem gennyes, hasmenéssel nem tudok mit, láz is csak 39 fölött számít". 39,4-el zavart el...


Ez konkrétan életveszély, lázas beteget nem látja el, meg még benyugtatózná...

2020. febr. 25. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Fordulj a betegjogi képviselőhöz!
2020. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én ez esetben lelkiismeret furdalás nélkül panaszt tennék.
2020. febr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Betegjogi képviselő. Simán panaszt tehetsz.
2020. febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!