Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeműtétnél ugye teljesen le...

Epeműtétnél ugye teljesen le kell vetkőzni?

Figyelt kérdés
Aki átesett már ezen, meg tudná mondani, hogy hogyan zajlanak az előkészületek műtét előtt? Már a szobában le kell vetkőzni? Teljesen meztelenül tolják be az embert a műtőbe? Gondolom út közben le van takarva. De a műtőben, a műtőasztalra már meztelenül kerül? Tényleg átemelik az embert meztelenül? Ébredés után is ruha nélkül van a beteg a takaró alatt? Mikor és hogyan lehet felöltözni? Sokat segítene, ha valaki leírná ennek a menetét, nem voltam még ilyen helyzetben. Köszönöm.
2020. febr. 27. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a szobában át kellett öltözni a kórházi hálóingbe (az a hátul nyitott), az volt rajtam, amikor elaltattak és akkor is, amikor felébredtem.

Közben ugyan levették a mütét idejére, viszont más nem látja, csak akire tartozik. A mütét alatt le vagy takarva, csak a mütendö terület az, ami kilátszik.

2020. febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget. Nem hangzik rosszul, hogy ezek szerint míg ébren voltál, volt rajtad ruha. Átöltözhetek vajon a mosdóban is, vagy muszáj a szobában? Utána mennyi idő múlva vehetted fel a saját ruhád? Fel tudtad venni egyedül? Voltak fájdalmaid, ami miatt nem tudtál valamit megcsinálni?
2020. febr. 27. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a szobában kellett átöltözni a műtős hálóingbe. Én mondjuk direkt úgy vettem fel, hogy elől volt nyitva, így gyanítom, nem vették le rólam műtét alatt sem.

Egy régi típusú kocsin toltak az előkészítőbe, nyakig betakarva, kaptam egy helyre kis sipkát, majd ott kellett átmásznom a műtős ágyra, azzal együtt gurítottak be.

A tényleges magamhoz térés után köntösben kimentem a mosdóba, majd ezt követően felvettem a saját ruhám.


Még néhány szót a műtétről. Aznap reggel kellett bemennem a kórházba, majd rögtön be is kötöttek egy infúziót, amivel átmosták a szervezetem. Illetve a köldökömet is kifertőtlenítették. Ezt csak azért írom, mert furcsa volt számomra.

A műtét után, már az ágyamban állítólag válaszolgattam a kérdésekre, de én semmire nem emlékszem. :)

Annak viszont örültek, hogy hamar talpra álltam.

Arra készülj, hogy legalább a műtét napjára fogsz kapni egy dréncsövet zacsival/palackkal, hogy a hasüregi váladék ürülhessen. Ez nem fáj, csak azért zavaró, mert mindenhova vinned kell magaddal.


Nekem a legnagyobb kényelmetlenséget az okozta, hogy én egy nagydarab nő vagyok (magas, duci) és előre sajnáltam szegény beteghordót, hogy a műtét után majd kínlódhat velem.


Fel a fejjel, minden rendben lesz! :)

2020. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a második válaszolónak is a sok hasznos információt. És a biztatást is! Arra gondoltam én is, hogy majd köntösben fogok kimenni öltözni. Ezek szerint tényleg lesz olyan állapotban az ember, hogy kimenjen a mosdóba. Az orvos azt mondta, el tudom majd látni magam és felkelhetek a műtét után. Ezt egyelőre nehéz elképzelnem a sebek miatt, de ezek szerint másnak is sikerült. A köldökfertőtlenítésre én sem gondoltam...pedig biztos nem úszom meg, mert nekem egyidejűleg köldöksérv műtét is lesz, az pedig nem kellemes, ha piszkálják a köldökömet. Szívesen veszek még bármilyen információt a műtéttel kapcsolatban, eléggé félek a dologtól.
2020. febr. 27. 15:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Sérvműtétről nincs tapasztalatom, de az epeműtétet laparoszkópos eljárással csinálták. Ez azt jelenti, hogy 3 pirinyó és 1 kicsit nagyobb seb lesz. A nagyobb, ahol kiszerelik a rossz alkatrészeket. :)

Fájdalommal kapcsolatosan, én nem tudom, milyen ragtapaszt használnak a kórházakban, de komolyan mondom, dréncső kihúzását egyáltalán nem éreztem, viszont a tapaszok levétele az kínzás. Najó, ez nyilván túlzás, csak a viszonyítás miatt mondom. :)

A varratszedés sem fájt. Izomlázszerű érzésem volt a műtétet követően kb. két hétig, aztán semmi.


A 8 hetes szigorú diéta a végére már unalmas volt. Nem tudom, azért-e mert azt tényleg betartottam, de nekem azóta semmilyen panaszom nincs.

2020. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második: a kórházi hálóinget mindenképpen leveszik, mert nem steril, nem kerülhet be a mütöbe.

Másrészt az ápolóknak megvan a kellö technikája az emelésre, szóval nekik nem annyira problémás, mint egy nem hozzáértönek.


Kérdezö: én a mütét utáni napon már mindent tudtam csinálni (felöltözni, mosakodni, stb), az egyedüli negatív az volt csak, hogy hamar elfáradtam és sokat aludtam nap közben is.


Nekem a drenázzsal nem volt gondom, mert mindjárt az elsö fél órában alvás közben kihúzódott és csak azért nem mütöttek újra, hogy visszategyék, így ezt megúsztam.

2020. febr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Örülök, hogy mindenki viszonylag jól viselte a műtétet és azóta is jól van. A drain csőtől én is tartok, leginkább attól, hogy véletlenül kihúzom, ill. a kivételtől is.
2020. febr. 27. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!