Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Voltál már úgy, hogy egy szál...

Voltál már úgy, hogy egy szál alsóneműre kellett vetkőzni az orvosi vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk új munkahely, mész az üzemorvoshoz papírozni, erre megkér, hogy vetkőzz egy szál bugyira/gatyára. Te meg nézel, mert maximum felülről derékig számítottál rá. De akár iskolában az iskolaorvosnál, vagy akár háziorvosváltáskor, amikor azt hiszed, csak kartont adsz le.

Továbbá érdekelne, hogy ilyen fokú meztelenség esetén mit vizsgált.


Pikírt, troll, rosszindulatú idióta válaszokat ne írjatok, kérek mindenkit hogy a kérdésre válaszoljon. Nagyon köszi.



2019. ápr. 23. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

felsőt szinte mindig le kell venni, de ennél többet ritkán kérnek

mikor háziorvost váltottam, ott ha jól emlékszem bugyira kellett vetkőzni, mert több vizsgálatot is csinált

a melltartó tudom hogy az ekg miatt nem maradhatott, lehet a nadrág is, az már nem rémlik

alapból kicsit szégyenlős vagyok, de orvosnál teljesen más, ő csak elvégzi a szükséges vizsgálatokat és ennyi

nekem nem volt ilyennel rossz tapasztalatom, szóval ha ezért kérdezed, nincs miért aggódnod, nem fog megbámulni meg semmi ilyen :)


amúgy iskolaorvosnál, munkahelyen és későbbi háziorvosi látogatásnál is csak max a pólót kellett levenni

2019. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahl kellett vetkőznöm meztelenre az az urológus.

Gatyáig meg MRI vizsgálaton, és háti gerinc röntgennél.

2019. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Persze, sokszor

Ha van rajtad alsónemű, akkor nincs meztelenség.

2019. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Immunológián és neurológián is fehérneműben voltam csak.

Így az immunológus az ízületeket,bőrömet tudta szépen megvizsgálni,neurológián is lényeges,hogy hogyan mozogsz,bőr épsége,stb.

2019. ápr. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire csak felsőt kellett levenni.Az orvosi szabályzatban eleve benne van csak nem tartják be,hogy fokozottan lehetne vetkőzésre kérni a beteget,csak amit éppen vizsgál azt a testrészt kellene szabaddá tenni.Tehát nem az orvos kényelme,hanem a betegé lenne a fontos.Pl Ha vérnyomást mér,szemet,fület néz nem kellene vetkőzni,vagy ha gerincet megvizsgálta és a felsőtest szabaddá tételére már nincs szükség lehetne a felsőt egyből vissza venni és ha ezek utàn lúdtalpat vagy visszeret nézne a lábon csak a nadrágot levetni,tehát addigra a felső visszakerülne már rád,nem egy szàll boxerba,bugyiba állni
2019. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Iskolaorvosin nekünk legtöbbször így kell, a sportorvosin pedig mindig.


Meglepetésszerű csak egyszer volt, mikor hiányoztam és épp akkor volt az orvosi. Nem tudtam róla. Pár nap múlva mikor újra suliban voltam, engem kért meg az ofő hogy vigyek fel egy borítékot a rendelőbe. Nem mondta, hogy miért, aztán meglepődtem mikor átadtam a borítékot és mindjárt vetkőznöm is kellett.

2019. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem eddig csak iskolaorvosnál kellett, mondjuk a nadrágomat nemtudom miért kellett levenni, mert oké hogy meghallgat, vérnyomást mér, gerincet néz, ez nem is baj, szükséges is, de ehhez csak derékig kéne levetkőzni.
2019. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezzel persze nem a vizsgálat ellen vagyok mert tudom hogy fontos, csak megjegyeztem.
2019. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a vizsgálat lényege.

Most már azért jobban figyelnek erre az orvosok és csak a legszükségesebb mértékben vetkőztetnek le, persze biztos van pár olyan orvos, aki ez alól kivétel. 16 év alatt nekem egyszer sem kellett levetkőznöm üzemorvos előtt, ha megvizsgált, akkor is csak a pólót felhúztam és annyi, háziorvos ugyanez.

2020. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nekem is kellett már így levetkőzni, szintén munkakör betöltéséhez szükséges alkalmassági vizsgálaton. Kicsit meglepő volt a dolog, tudtam, hogy komolyabb vizsgálat van, de erre azért nem számítottam. Főleg azt nem értettem, miért nem lehetett először csak félmeztelenre, és amikor felül megvizsgált, visszaöltözés után levenni a nadrágot, és a legvégén a cipőt.


Szakmai előírásra, iránymutatásra hivatkozott a vizsgáló orvos, úgyhogy a teljes idő alatt felül is meztelenül, nadrág nélkül, mezítláb kellet lennem. Elől,- hátul meghallgatott, vérnyomásmérés, nyakamat áttapogatta, gerincvizsgálat, különbözőféleképpen menni (nyitott, csukott szemmel, egyensúlyozva) gerincvizsgálat, lúdtalp, hasnyomkodás, reflexvizsgálat, pulzus kitapintása bokán.

2020. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!