Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz, hogy a kézfertőtlenítő...

Igaz, hogy a kézfertőtlenítő nem jó a koronavírus ellen?

Figyelt kérdés
Az antibakteriális kézfertőtlenítők egyáltalán nem jók ellene?Illetve van vírusölő kézfertőtlenítő?

2020. márc. 4. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ami csak antibakteriális, ahogy a nevében is benne van, az baktériumok ellen hatásos. Van amelyik virucid is, az vírusok ellen. Nézd meg mi van ráírva.
2020. márc. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs virucid hatású fertőtlenítő szered, egy alapos, legalább fél percig tartó szappanos kézmosás is jobb, mint a semmi. Állítólag ez is elpusztítja a vírust.
2020. márc. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nekem orvos mondta, hogy nem ajánlott állandóan fertőtlenítős cuccal kezet mosni, jobb a folyékony szappanos alapos kézmosás. Ennek oka, hogy a fertőtlenítő szerek kikészítik a bőrt és a hámsérüléseken keresztül könnyebben bejutnak a kórokozók.
2020. márc. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az orvosi, kórházban lévő fertőtlenítő szerekbe raknak olyan anyagot, ami késlelteti a kéz kiszáradását.
2020. márc. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom, hogy ha nem Hypo-ba nyúlkálunk, hanem ami direkt erre van, az jobb, de apám mondta, hogy teljesen kikészült a bőre, a párja volt most sterilszobában olyan 1-1,5 hétig. A párja orvos egyébként és ők mondták, hogy emiatt nem ajánlott az állandó kézfertőtlenítés a korona vírus miatt. De majd megmondják az okosok, ha odajutunk, hogy mit tegyünk. Én csak azért kérdeztem rá, mert eddig mindenhol a folyékony szappanos kézmosást ajánlgatják és én úgy tudom, hogy a sima szappan nem fertőtlenítőszer, ahogy a mosogatószer sem (csak zsíroldó). Lehet, hogy az alkoholos kézfertőtlenítő kézkímélőbb?

Ami viszont tuti, jobb az eldobható kéztörlő ezekben az időkben, főleg közintézményekben, mint a sima törülköző.

2020. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kézfertőtlenítő (akár alkoholos, akár más) arra való, amire eredetileg kitalálták. Ha úton vagy, és nincs lehetőséged szappannal és vízzel kezet mosni, akkor a semminél jobb, és használható, de nem helyettesíti az alapos kézmosást. Én most Izraelben vagyok, ha valahol, hát itt aztán komolyan veszik a koronavírust (túlzottan is). Minden patikában, drogériában és orvosi rendelőben ki van írva, h a szappanos kézmosás nagyobb fokú védelmet nyújt, mint a kézfertőtlenítő. Ha attól jobban érzed magad, vannak orvosi/fertőtlenítő szappanok, azok mindenféle baktérium, vírus és gombaölő “csodaszerek” (legalábbis így hirdetik magukat, h ebből mennyi igaz...).
2020. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez igy van. a legtöbb kézfertõtlenítõ nem jó pláne a zselések. ami a tényleg hat az Hypo meg a mūtéti kézfertõtlenitõ.
2020. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!