Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Túl magas lenne a fvs szintem?

Túl magas lenne a fvs szintem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 23 éves nő vagyok és nemrég voltam teljes laborban állandó fejfájás miatt ami szerencsere megszünt. Mellette be volt gyulladva a foginyem, amire a fogorvos Aktilt és Kliont írt fel, talán a vérvétel és a vizelet minta leadasa előtt 3 szemet szedtem be mindegyikből, kivéve a labor napjanak reggelén. Mellette a haziorvis Analgesint írt a fejfajasra de a sok gyógyszertől ment a hasam így nem mertem ezt a hármat egyszerre, naponta 2x szedni. Analgesint talan ha 2 db ot vettem be a vérvétel etel előtti napokban.

Az eredményem (amit megjelöltek hogy előtérnek a normal referencia értéktől) :

Vvt sullyedesi sebesség: 22 mmm/h (referencia tartomány 1-20)

Fvs vuzelet üledékből: 13 (referencia tartomány <4)


Nos én az interneten azt olvastam, ez lehet a fogíny gyulladas miatt is, illetve mert a bolcsessegfogamra ranott inyt korbevagta 2 nappal a labor elott a fogorvosom, es ezmiatt nohetett meg a ket eredmeny.

Lehet ettol? Illetve a fvs nem tul magas? Mert a referenciatartomany szerint igen, de azt olvastam hogy 4,8-10,8ig normális és a 13 így már nem tűnik annyira soknak.

Haziorvoshoz az eredmenyt csak egy het mulva tudom visszavinni.


Valaszokat elore is koszonom, helyesírási hibakert es ekezetert elnezest, telefonrol irtam.



2020. márc. 7. 08:50
 1/3 anarchy666 ***** válasza:
Ezek egyáltalán nem magas értékek.
2020. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Részben megértem az aggódásod, másrészt viszont van bármi olyan súlyos panaszod, ami miatt nem tudod kivárni, hogy a háziorvosodnak megmutasd az eredményeid? Azt várod, hogy az itt lévő emberek - akiknek a nagy része teljesen laikus - ijesszenek rád vagy éppen nyugtassanak meg, miközben egy hét múlva az orvosod is láthatná.

A vvt süllyedés meg a leukocyta szám is pozitív gyulladásos paraméter alapvetően, ha a szervezetedben az van, meg fog nőni a számuk. Simán lehet a fogászati beavatkozás miatt. Másrészt meg ez csak 2 labor érték. Nyilván ki lehet guglizni, hogy melyik mikor meg hogy emelkedik, de pont azért 6 évig tanítják egyetemen meg utána szakorvosi képzésben átlag 5 évig az orvoslást, hogy utána összefüggéseiben, az összes egyéb eredményeiddel, anamnéziseddel együtt tudjanak az orvosok véleményt mondani. 2 kiragadott értékkel semmire nem lehet menni, csak max megijeszteni a beteget, hogy amúgy ő szívrákos.

2020. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szedtem a gyogyszereket es a szekletem nyakos hig es nagyon sotet lett. Abbahagytam a gyogyszerek szedeset mert letelt az 1 het, illetve igy sem annyit vettem be amennyit kellett inkabb par szemmel kevesebbet. A hasmenes nem mult el, a szine vilagosodott de meg mindig mosdoba futkosok, raadasul 1 percig sem tudnám mar visszatartani.

A tobbi laboreredmenyemben nem volt elteres, ezt a kettot jeloltek csak hogy a referencia tartomanyhoz kepest elter 🙂

2020. márc. 7. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!