Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy koronavírus...

Lehet, hogy koronavírus fertőzésem volt?

Figyelt kérdés
Február közepén volt, hirtelen felszökött a lázam 39 fokra, száraz köhögés, nehéz légzés majd váladékos köhögés, a láz nem akart elmúlni. Minden tünet stimmelt. 5 napra rá, még mindig lázasan, nagyon erős hátfájdalommal hívtam a dokit, szerinte csak influenzás voltam, pihenjek, maradjak otthon, úgysem segít az antibiotikum. Az 1 éves lányom 2 napig volt lázas, 4 napig tartó száraz köhögéssel. Párom vitte orvoshoz, szintén influenza a diagnózis. Hogyan lehet egyáltalán különbséget tenni? Természetesen az egész család átesett rajta, anyukámat mellkasröngtenre is küldték, de szintén influenzával küldték haza... Sohasem voltunk betegek ennyire, velem most fordult elő először hogy a lázam 1 hétig megmarad. Vagy ne legyek ennyire paranoiás?
2020. márc. 7. 22:15
 1/6 anonim válasza:
60%
Ne légy ennyire paranoiás. Nekem a háziorvos azt mondta, hogy lehet hogy sokunkon már rég át is ment a koronavírus, csak viszonylag tünetmentesen. Hidd el, nem egy új pestisjárványról van szó.
2020. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Voltál az azt megelőző 1-2 hétben olyan helyen, ahol egy hónapja e vírus felütötte már a fejét? Esetleg létesítettél kapcsolatot valakivel, akiről tudod, hogy arra járt? Amennyiben nem, biztos, hogy nem korona vírusod volt. Vagyis lehet, de nem ez az új fajta. Ha te elkaptad volna, akkor valószínűleg sok más ember is elkapta volna és biztos, hogy kiderült volna, hogy ez márpedig az.
2020. márc. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Ugyanazok a tünetek, ugyanaz a kezelési mód. Ugyanúgy otthon kell maradni, hogy ne fertőzd meg a kollégákat. És mindkét esetben próbálj meg nem összeköhögni semmit. Annyi a különbség, hogy a koronavírus jól megöli a nyugdíjasokat, az influenza meg nem.
2020. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó tedd hozzá, hogy az influenza után védett leszel az adott törzsre. A koronavírus után nem nagyon.
2020. márc. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
#4, előfordul influenzánál is, hogy többször beteg lesz az ember, vagy azért, mert legyengül az immunrendszer, vagy azért, mert aktívan mutálódik a vírus. 60 ezer gyógyultból 1 vagy 2 ember fertőződött meg újra, ez teljesen normális.
2020. márc. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki visszanézne ide: koronavírus fertőzésem volt, csináltattam antigén tesztet, egyértelműen kimutatta. Sokkal hamarabb itt volt mint ahogy kitört ez az idióta pánik. Orvostól kérdeztem ezt, ő is azt mondta, hogy január végén kezdődött itt, rengeteg páciense volt ugyanilyen tünetekkel és ők is így írták le, hogy még soha nem voltak ennyire rosszul. A fiatalabb betegeknél (velem is ugyanez volt de nem gondoltam volna hogy ez is tünet) mind teljes étvágytalanság is megjelent, sokan nem is tudják de ez is a tünetekhez tartozik. És nem, nem jártam előtte fertőzött területen.
2020. ápr. 27. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!