Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen szemüveg véd a korona...

Milyen szemüveg véd a korona és egyéb vírusfertőzéstől?

Figyelt kérdés
Szakember szerint a híradóban aki tömegközlekedésre száll használjon maszkot, kesztyűt, szemüveget. De milyen szemüvegre gondolt?
2020. márc. 8. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Űrhajós szkafander vagy, vegyvédelmi ruha kell ide!
2020. márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
cseppfertőzés ellen véd. tehát bármilyen szemüveg ami kitakarja annyira a szemet,hogy ha arcon tüsszentenek ne kerülhessen belőle a szemedbe. Szerintem kb minden szemüveg megfelel a célra. A vékonyított kivitelűek határeset de még az is sokkal többet ér mint a semmi.
2020. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez véd meg teljesen, ha hordasz mellé FFP3 maszkot.


Ugyanakkor sima szemüveg is ér valamit...


A legfontosabb, hogy semmilyen módon ne nyúlj a szemedbe... erre egy olcsó műanyag munkavédelmi szemüveg is jó.


Kutatások szerint (fertőzöttekkel való eü munkások) a szemen keresztüli fertőzésnek kicsi az esélye levegőn keresztül. HA, nem érsz hozzá fertőzött kézzel.


Tehát metrón nem kell parázni. Nagyon kicsi az esélye....

2020. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A zárt munka védelmi.
2020. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Én inkább azt nem értem, a maszk miért véd? Eddig nem azt mondták, hogy az csak arra jó, hogy ne fertőzz meg másokat? Most meg már az is véd?
2020. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5,


Különbséget kell tenni az orvosi maszk (másokat véd) és a partikulaszűrős zárt maszkok, gázálarcok között. Azok tényleg védenek... kell is nekik, mert különben áshatjuk a sírokat, ha kiesnének az EÜ dolgozók.


Kutatás szerint a jól használt maszk 0-ra csökkentette az ápolók és orvosok fertőzöttségét kórházi terepen

2020. márc. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

... illetve már 6 hete nincs megfelelő maszk az országban. Imádkozzunk, hogy az eünek van legalább pár darab dolgozóként.


Sajnos tippelek, hogy a háziorvosoknak már csak ezek a sz.rok maradtak.

2020. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem az eü dolgozók maszkjára gondoltam. Úgy értettem a riportból, meg a kérdező is azt írja, ha tömegközlekedsz, vegyél szemüveget, kesztyűt és maszkot, mert ezek megvédenek. Vagy rosszul értek valamit?
2020. márc. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha mindenki hordana akkor a "nyájimmunitásnak" hála megvédhetőek lennének az emberek.


Hasonló ez az oltásokhoz. Ha 30% megkapja az oltást már az is hatásos lehet.


Így ha az emberek nagyrészén lenne maszk az is megfelelően gátolná, hogy a fertőzöttek enyhe tünetekkel szórják a partikulákat.

2020. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Plusz a közvetlen cseppfertőzés ellen hatásos, mert nem fogod meg vírusos kézzel az arcod és szádat, orrodat.
2020. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!