Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti jelen pillanatban mennyire...

Ti jelen pillanatban mennyire aggódtok a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés

Én eddig mondhatni eléggé félvállról vettem a dolgot, de mióta Magyarországon is naponta nő a fertőzöttek száma (és még ki tudja mennyiről nem tudunk), már kezdek aggódni. Jó, persze nem rohanok agyatlanul a Tescoba megvenni egy mázsa lisztet, de pl. mostanában biztosan nem megyek majd koncerte, szórakozóhelyre, bármilyen tömegrendezvényre, de még termálfürdőbe sem. Eddig is bevett szokásom volt, hogy hazaérkezéskor mindig rögtön kezet mostam, de most már a szappan mellett fertőtlenítővel is megtoldom ezt a folyamatot. A munkával szerencsére nincs gond, mert home office-ban dolgozom, és nem járok tömegközlekedéssel sem, illetve falun élek, és kb. csak bevásárláskor érintkezem nagyobb embertömeggel.

Én inkább amiatt aggódom, ha nálunk is teljes karantén lesz, akkor mindenki meg fog őrülni, és teljes pánik lesz. Remélem, idáig nem jutunk el.

Ti a jelenlegi hírek tükrében mennyire aggódtok a vírus miatt, mennyire nyomja rá a bélyegét a mindennapi életetekre, mit változtattatok esetleg?

Mindenki leírhatja a véleményét, de kérlek, ne sértegessétek egymást!



2020. márc. 10. 15:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nálunk a tesóm dolgozik eladóként egy bevásárlóközpontban, szóval gondolni lehet, hány emberrel érintkezik naponta... és ő is elbagatellizálja a dolgot, úgy van vele, hogy ő biztosan nem kapja majd el.

Épp tegnap volt egy nagyobb veszekedésünk, mivel megkértem, hogy ha lehet, ne jöjjön mostanában látogatóba (amúgy kb hetente szokott), apa miatt, nehogy ő elkapja, ha már ő vigyáz saját magára, amennyire tud. Tesóm ezen teljesen kiakadt, hogy hagyjam már ezzel a hülyeséggel, nem kell ezen parázni, nehogy már megtiltsam, hogy hazajöjjön. Apám pedig amilyen makacs, ha észlelné is magán a tüneteket, kizárt, hogy kórházba menjen, inkább itthon tömné magába a fájdalomcsillapítókat, mondván, ez is elég. Ettől félek a legjobban.

2020. márc. 10. 18:24
 12/14 anonim ***** válasza:
67%

Én féltem a COPD-s Apumat, féltem magamat, mert koronavírus nélkül is krónikusan köhögök, egy - egy nátha után 2-3 hónap hurutos köhögés szokott jönni.


Félek a bevételkieséstől, a gazdasági világválságtól.


Úgy eleve olyan helyzetet nem akarok, mint ami ebben a pillanatban az olaszoknál van.


De nem akarom azt se, hogy az egyetemet most bezárják, cserében nyáron tovább tartson minden. 2 sulit csináltam egyszerre, egyetemi vizsgák után kapásból OKJ-vizsgák jöttek. Legalább a nyaramat hagyják békén. A 2018,2019 nyarakat ígyis végigtanultam.



Szóval a legapróbb dolgoktól kezdve a gazdasági világválságon és szárazkenyéren, a kijárási tilalmon át Apum vagy a saját komoly betegeségétől, akár haláláig széles skálán mindentől tartok.



27N

2020. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
67%
Az esetek száma egyébként nem úgy nől, hogy random emberek fertőződnek meg. Mindenkiről tudni eddig hogy kitől kapta el és megfigyelés/karantén alatt álltak ezek az új betegek. A vírustól nem tartok, attól igen, hogy ha netán itt is sok beteg lenne, akkor korházak nem bírnák és ezért ha szükségem lenne (van egy gyógyíthatatlan betegségem) nem kapnék ellátást. De jelenleg semmi gond nincs itthon, ha van baj, az még egy hét mire kiderül vagy több. Az olaszok amúgy is szerencsétlen helyzetben voltak, mert sokan utaznak országon belül, plusz rengeteg a túrista is. Itthon is utazunk de azért nálunk van Budapest és semmi más kb. Ott még a no name település is gyönyörű és teli van túristákkal.
2020. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, a földrajzi elhelyezkedés szempontjából talán nekem is szerencsém van.

Egy dél - baranyai 3000-es lélekszámú faluban élek, ahová viszonylag kevés turista jön, nemigen van itt látnivaló. Viszont sokan ingáznak napi szinten a megyeszékhelyre, esetleg tőlük kerülhet ide a vírus.

Most azoknak a legjobb, akik tényleg apró kis eldugott zsákfalvakban élnek, oda talán el sem jut a betegség.

2020. márc. 10. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!