Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tudtok az inzulinreziszten...

Girlll3 kérdése:

Mit tudtok az inzulinrezisztenciáról? Hogyan lehet gyógyítani és mik a lelki okai?

Figyelt kérdés
Szeretnék fogyni, de eddig nem megy, sőt eddig észre se vettem, hogy híztam és magamra szedtem egy csomó kilót. Tanácsok? Milyen diétát javasoltok? Miből áll az IR diéta?

2020. márc. 10. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Aki inzulinrezisztens az nem fogyni akar! Az étrend sem arra van kalkulálva.

Ha csak fogyni szeretnél akkor figyelj oda a mennyiségre,több zöldség és sovány hús.

IR vagyok 8 éve,terhesség alatt derült ki.

Szigorú ,időben beosztott étkezéseim vannak.

2-3 napra előre el szoktam készíteni az adagokat,dobozzal a hűtőben..hogy csak enni kelljen.

Óvónő vagyok,oda is viszem.

A lényege tulajdonképpen annyi hogy max 180 gr szénhidrátot ehetek.

A reggeli az ami ébredés után max fél óra alatt meg kell legyen. A többi étkezést ehhez igazítva.

Nemtudom mi ez a ir diéta Mánia mostanában,mikor a legtöbb embernek semmi szüksége nem lenne ennyire szabályozott diétára,csak oda kellene figyelni,és a megfelelő alapanyagra cserélni a hízlalót.

Ne értsd félre nem téged szidlak,csak múlthéten is írt épp ide valaki hogy ez a diéta hogy meg mert fogyni akar

2020. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, utóbbi időben magamra szedtem, nem is kicsit. Tök alattomosan lettem egyre nagyobb. Szóval arra gondoltam, hogy talán emiatt a betegségem miatt. Heti 3 edzést javasolnak és mellé ezt a diétát. De akkor ezek szerint be kell osztanom mikor eszem, s pontban mindig ugyanakkor kell reggelizni, ebédelni, vacsizni. Köszönöm.
2020. márc. 10. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem orvos diagnosztizált, akkor nem biztos, hogy ez a gond. És jóval bonyolultabb ez a diéta, mint hogy adott időben kell enni. 2016ban állapították meg az IR-t, nem igazán javuló pajzsmirigy értékek miatt. 2 órás előadáson ültem orvos dietetikusnál, hogyan kell étkezni, mi alapján, hogy kell számolni, edzés hogyan befolyásol, ivás, alvás, és minden egyéb tényező figyelembe vételével, makró szintig lebontva az étkezések jellegét. Gyógyszert is kellett szedni, bűn rosszul voltam tőle...


Már jók az értékeim, de a legkisebb kilengést is megérzem. Én is gyorsan hízok, de ha számolok mindent, nem csalok, és edzek heti 3-4x, lehetőleg izom fejlesztő edzést, akkor nincs gond. Az IRben egyébként sem a hízás a legrosszabb, hanem a potenciális cukorbetegség.

2020. márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Orvos diagnosztizált, szóval ez biztos. A családban gyakori a cukorbetegség, ezek szerint van rá hajlamom.
2020. márc. 10. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Megfelelő diétával, sporttal, pihenéssel, stresszkezeléssel és ha szükséges, gyógyszeres kezeléssel tünetmentes lehetsz. Sajnos nem gyógyítható, de ahogy írtam, ha odafigyelsz mindenre, életed végéig élhetsz tünetek nélkül.

Amit az első ír, hogy ébredés után 30 percen belül már eszik, nos, ez sem szentírás, pl. amikor engem diagnosztizáltak, még a napi 5-6x étkezést nyomatta minden orvos, dietetikus, ma már inkább a max. 3-4-et javasolják, hogy ne kelljen egész nap dolgoznia a hasnyálmirigynek.

Én azt mondom, ne itt kérj tanácsot, mert a tudomány fejlődik, ezért keress egy olyan szakembert, aki folyamatosan fejleszti magát, tisztában van a legfrissebb kutatásokkal, na, tőle kérj étrendet.


Sajnos nekem is örökletes, de látom magamon, hogy mennyit javultam, mióta odafigyelek és megpróbálom leszärni a dolgokat, amik stresszelnek, mióta inkább lemondok melókat, csak hogy aludhassak egyet. Kitartást kívánok neked is, és hidd el, ez nem a legrosszabb állapot. :)

2020. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!