Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hol vettél utoljára kézfertőtl...

Hol vettél utoljára kézfertőtlenítő gélt és/vagy fertőtlenítő hatású folyékony szappant Budapesten és mikor?

Figyelt kérdés

2020. márc. 11. 22:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. márc. 12. 20:18
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Szappannál valóban mindegy ha alaposan langyos vízzel kezet mosol, hogy fertőtlenítő hatású vagy sem. A sima babaszappan is kitűnő alapos kézmosáshoz, az is elpusztítja a vírust. Akkor van gond ha utazás, vásárlás közben nem tudsz kezet mosni, akkor kell az alkoholos kézfertőtlenítő. S itt az alkoholon van a hangsúly, az pusztítja a vírust.


[link]

2020. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Gusztustalanul nyerészkednek rajta tényleg, hogy sokan nem értenek hozzá... Máskor nem veszek drágább szappant, mint máskor.
2020. márc. 12. 21:19
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

Kézfertőtlenítőt én magam utoljára pár hónapja vettem, a flakonjáért vettem meg, mert folyékony szappant akartam beletölteni, mert sok helyen nincs szappan kirakva, és nem éreztem úgy, hogy a sima csapvíz elég lenne. Azóta vettem ilyen mini kiszerelésű tusfürdőt, azt használom kézmosásra, a fertőtlenítő gélt csak mostanában kezdtem el használni. A coopban vettem egyébként, talán ott még meg lehet nézni.

Utoljára a Müllerben láttam őket kb 1 hete, kassza mellett volt kirakva, épp előttem vásárolt kb. 20 db-ot egy kínai pár. Szerintem pár órán belül elfogyott az összes, azóta sem láttam.

Nekem van pár darab, mert egy családtagom munkahelyén mindig kaptak ilyeneket, és senki nem használta őket, felhalmozódott pár, most adom el őket, én is árulhatnám aranyáron, mert sajnos lenne rá vevő úgy is, de úgy döntöttem, inkább reális áron, 400 ft/db adom el, remélem valóban olyan helyre mennek, ahol szükség van rá, és nem dupla áron adnak túl rajta...

2020. márc. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"folyékony szappant ... antibakteriális ... fél liter egy ezres"

Penny-ben láttam ma 400-ért... a hűlt helyét... :) :(

2020. márc. 13. 15:26
 16/21 anonim ***** válasza:
Házilag is lehet csinálni
2020. márc. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nemtudom milyen lesz még nem probáltam.

Kell hozzá etil alkohol (min70%os) desztlált viz (nemtudom hogy muszáj desztilált) alova vera ha azt akarod kél állaga legyen teafaolaj (az se kötelező de nagyon jól fertötlenit és ha illatosat akarsz akkor bármilyen illóolaj. Receptet interneten találsz! (vodkával nem fog jól müködni)

2020. márc. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én múlt héten kedden vettem meg, amikor megérkezett az áru a DM-ben a 350 Ft-osat. Szerdára már elfogyott.

Azóta sehol sem láttam, országos hiány van belőle a boltokban állítólag(mert külföldi áru).

A házilag elkészített fertőtlenítőt nem ajánlom, drágább mint az előre elkészített.

Én megpróbálkoznék a helyi patikákban, sok embernek nem jut eszébe, hogy van ott is. Állítólag 50-500 ml-ig van ha el nem kapkodták onnan is. Holnap fogok érdeklődni iránta.

Viszont ha tényleg nincs ott se akkor marad a házi készítésű. Sajnos.

2020. márc. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én már inkább latex kesztyűt veszek, 100 db 1600 forint volt a kínaiban. Gyógyszertárban 5 pár 400 ft. De szerintem hasznosabb mint a kézfertőtlenítő.
2020. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Voltam a gyöngy patikában és a patika plusban. Azt mondták, hogy egyenlőre nem kapnak kézfertőtlenítőt, ez eltelhet akár hetekbe is. Nagyon szomorú vagyok, mert könnyen cipelhető volt és bárhol tudtam használni.
2020. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!