Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudták már 59 beteg...

Honnan tudták már 59 beteg esetén is, hogy ez egy új világjárvány?

Figyelt kérdés

Kicsit utánaolvastam az koronavírus-járvány eddigi lefolyásának, és meglepődtem, hogy december 31-én, amikor a WHO bejelentette, hogy van ez az új, veszélyes betegség, még csak 59 regisztrált eset volt Vuhanban. Azt nem értem, hogy ha egy 11 milliós városban 59 ember tüdőgyulladást kap, akkor miért kezd el vele máris foglalkozni az Egészségügyi Világszervezet?


(Tudom, hogy Magyarországon is már 20 beteg alatt is vészhelyzetet hirdettek, de most már világméretű pánik van. Decemberben ez az egész egy helyi dolog volt.)



2020. márc. 11. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

A SARS hasonlóan indult, az is koronavírus volt és dupla ekkora halálozási rátája volt. Időseknél 50%!


A MERS még ennél is ijesztőbb 35%-os halálrátát produkált.


Ezekből kiindulva már okkal kezdtek riadóztatni, hogy ez egy komoly járvány lehet. Ismerve a genetikáját a vírusnak közeli rokonságban van ezekkel.


Mivel kevesebb arányban öl, emiatt gyanították hogy sajnos ez világméretű lesz és gyorsan elterjed a lappangó esetek miatt.

2020. márc. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, hogy a kórokozó ismeretében, okkal feltételezhetünk ilyen dolgokat, de az hogy néhány ember decemberben tudőgyulladást kap, szerintem nem egy olyan rendkívüli dolog, hogy rögtön elektronmikroszkóppal kell a mikroorganizmusokat vizsgálgatni, és összehasonlítani korábbi járványokkal. Biztos az én logikám a hibás, de nem tudom hol.
2020. márc. 12. 00:22
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Legjobb tudomásom szerint úgy volt, hogy tömeges tüdőgyulladás alakult ki és nem tudták beazonosítani a kórokozót. Ezeket egy pár ezer Ftos teszttel meg egy PCR géppel lehet vizsgálni, helyi intézményekben is.


Na ekkor viszont már megkondult a vészharang, hiszen azonosítatlan szerkezetű kórokozó ütötte fel a fejét.


Innentől az az első hogy továbbküldik a mintát és megvizsgálják alaposan. Ezek sem űrtechnika módszerek még.

2020. márc. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már világos, köszönöm
2020. márc. 12. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!