Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért hiszik az emberek azt,...

Miért hiszik az emberek azt, hogy ha megkapják a korona vírust, akkor egyből lelegezteto gépre kerülnek? Ez nem igaz. A jelenleg becsült halálozási arány kettő és 5 %, míg a betegség komolyra fordulásának aránya 15 %.

Figyelt kérdés
Nem Bagatellizálni akarok, mert tudom hogy, összefog omlani a magyar egészségügy, óriási veszélyben vagyunk emiatt legfőképpen, a 15 % hatalmas arány ( habár ezt is egy spektrumnak kell elképzelni, ahol az 1 % körül a fiatalabbak és a 15 % körül az idősebbek állnak)ilyen egészségügyhöz, viszont azért lássunk már tisztán. Ha megkapod, És még ha kórházba is kerülsz, még akkor se biztos, sőt, 85 % hogy egyáltalán nem kell lélegeztető gépelni. Bár a statisztikát nem a magyar egészségügyhöz írták… De kb. ezt hangoztatja mindenki aki hisztériázik.
2020. márc. 12. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Te pörögsz folyamatosan ezen, ez már a harmadik kérdésed...
2020. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Senki nem hiszi ezt, csak senki nem akarja hogy ő vagy családtagja a rosszabbul járok csoportjába tartozzon. És erre garancia nincs, csak esélyek.
2020. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én ugyan nem pörgök, nekem ez kb. az első ilyen kérdésem.
2020. márc. 12. 11:00
 4/8 A kérdező kommentje:

Senki nem hiszi ezt, csak senki nem akarja hogy ő vagy családtagja a rosszabbul járok csoportjába tartozzon. És erre garancia nincs, csak esélyek.


De, sajnos elég sokan hiszik ezt. Számtalan kérdésnél olvastam a vírussal kapcsolatban, hogy többen is azt állították, hogy csak akkor marad életben valaki ha rögtön lélegeztetőre teszik....

2020. márc. 12. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Miért hiszik az emberek azt, hogy ha megkapják a korona vírust, akkor egyből lelegezteto gépre kerülnek?


Nem hiszik ezt az emberek. Biztos van aki ezt hiszi, de ez 1-2%, a többség tudja, hogy ez nem igaz.

2020. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Pánik nálam se jelentkezik és szerintem nem is hiszi ezt minden ember hogy egyből lélegeztetőre kötik aki elkapja. A fiatalok többsége ha elkapja akkor tünetmentesen átesik az egészen. Viszont mivel cseppfertőzéssel terjed így elég gyorsan is. “Pillanatok” alatt több ezer ember megfertőződhet ( lásd Olaszország) és akkor mondjuk ebből a több tízezerből mondjuk csak 5 ezer legyen akinek szüksége van a lélegeztető gépre. Akkor lesz igazából gáz mert a magyar egészségügy nincs ennyi lélegeztetővel ( meg ugy kb semmivel) felszerelve.
2020. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nemhiszi mindenki felénk végül is csak 50-ből 20, és ha mondod nekik hogy annyira nem gáz a dolog tehát csak kevés az esélye az ennyire durva szövődménynek akkor is pánikolnak tovább. Tök vicces volt látni mikor tegnap ment a tolongás a boltban :D tiszta black friday :D
2020. márc. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt lehet tudni, hogy a fiatalabbak (40-50 alattiak) hány százaléka van lélegeztetőgépen?
2020. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!