Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek bezárják az...

Szerintetek bezárják az iskolákat a közeljövőben a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Csak egy személyes vélemény érdekelne, nem kérek jóslást

2020. márc. 12. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen. 80%-ba szerintem fix.
2020. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz olyan szerencsétek.
2020. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha van eszük, akkor nem. Ahol mindkét szülő dolgozik, hol lesznek a gyerekek? Ki felügyel rájuk? Ki gondoskodik az étkezésükről stb. Nem kellene ekkora hisztit csapni a vírusból.
2020. márc. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, és máshol ahol csak az iskolákat zárták be, szerinted ott akkor mit csinálnak? Románia, Anglia (most fogják), Lengyelország, Ukrajna? Ezek mind olyan helyek ahol iskolákat zártak be.
2020. márc. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, így is egy rakat egyetemista haza ment, ha csak egy érintkezett a virussal akkor ez gyors vasút volt a koronának vidékre. Nem kén ugyan ezt eljátszani a többi intézménnyel pláne hogy a fiatalabb korosztályból nincsenek fertőzöttek
2020. márc. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Én már azt is hallottam, hogy 2 hét olyan karantén lesz, mégpedig bármelyik nap bevezethetik, amikor mindenkinek otthon kell maradnia.

Szerintem zseniális lépés volna még csírájában elfojtani az egészet.

Mert most épp van 16 fertőzött, akiről tudnak, ők a lappangási idő alatt fejenként 100 főt fertőzhettek meg. Tehát ha most azonnal bevezetik a 2 hét karantént, az az 1600 ember nem fertőzne tovább, a 2 hét alatt aki beteg, azon jelentkeznek a tünetek és kórházi karanténba lehet őket helyezni. Ha megvárják a járvány igazi kitörését a karanténnal, az már csak tűzoltás.

2020. márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Te erről a 100 főröl hol hallottál? , 1 beteg kb 4 embert tud megfertőzni ami jóval több az influenza 1,4 emberénél de még mindig nincs közel sem a 100hoz
2020. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És arról hallottál már pl hogy egy családban vannak 5-en meg a nagyszülők, 3 ból egy gyerek kolis ő elkapja a többi egészséges, de haza küldik tünetei meg még esetleg nincsenek, szerinted az a legjobb és legokosabb döntés hogy haza küldesz 1 fertőzöttet 4 egészségeshez, akik jó esélyel tovább adják a nagyszülőknek( akik talán bele is halnak) meg még a szomszédoknak is?
2020. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem végeznek tesztet mielőtt haza küldenek, nem tudod hogy az aki haza megy hordozza e a vírust vagy sem, szóval mi a garanciará, hogy az intézmények bezárása nem segíti a virus terjedését?


Egyetemista vagyok, az egyetemen a mi karunkon tanul a legtöbb külföldi diák és az elmúlt héten nem eggyel találkoztam össze a liftben, a lépcsőkön, vagy a koliban. Nem végeztek teszteket szóval mi a garancia rá hogy én nem hordozom? Az a tény hogy ez megelőzés még nem fogja garantálni hogy nem öltem e meg a nagymamámat azzal hogy, haza jöttem, vagy hogy nem adtám át azoknak akikkel egy kabinban ültem a vonaton. Szóval még egyszer megkérdezem szerintetek tényleg az lenne a legjobb megoldás ha mindenkit haza küldenének úgy mint minket?

2020. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Kedves második! Nem igazán örülnék neki, végzős vagyok, nem szeretnék szombatokon és nyáron bejárkálni! :)
2020. márc. 12. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!