Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor neveznek egy betegséget,...

Mikor neveznek egy betegséget, például idegrendszeri vagy bármilyen betegséget ritkának?

Figyelt kérdés
Ezt azért is gondoltam megkérdezni,mert pár napja tudtam meg,hogy olyan állítólag nagyon ritka idegrendszeri betegségem van,amiben hivatalos adatok szerint az egész országban csak 28-30 ember szenved és nem tudom ez mennyire mutathatja a betegség gyakoriságát,de szeretném megtudni,ami gondolom érthető mindenkinek ;-) :-)

#betegség gyakoriság #idegrendszeri betegség gyakoriság
2020. márc. 12. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elég ritka ha 10 millióból 30-nak van.
2020. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és őszinte és jól átgondolt választ! :-)
2020. márc. 12. 22:06
 3/7 anonim ***** válasza:
2020. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt is köszönöm szépen,de mivel csak kicsit tudom angol nyelv alapjait,ezért az alapvető fordító programra volt szükségem,amiről mindannyian tudjuk,hogy nagy eséllyel sok benne a hiba a különböző nyelvek sajátos logikája miatt is,de akkor is köszönöm szépen,majd megkérem egy angol nyelven jól tudó barátomat,hogy fordítsa le nekem.


Egyébként tegnap este 2020.március 12.-én néztem meg mekkora Magyarország lakossága 2020. év elején és az eredmény 9 millió 696 ezer 932 fő és mint pár nappal ezelőtt megtudtam a betegségemmel és a betegségemmel egy betegség csoportba tartózó betegségekkel is foglalkozótól,az én betegségben szenvedő személyek velem együtt 28-30-an vagyunk és akkor ezek szerint tényleg nagyon ritka a betegségem,a betegségem neve röviden angolul Pank,magyarul neurodegeneráció agyi vasfelhalmozódással és én annak is az Atípusos formájában szenvedek és a betegségemnek a betegség csoportjának a neve NBIA ez magyarul szerintem úgy lehet,hogy Agyi vasfelhalmozódással járó idegrendszeri sérülés,de ez most csak egy tipp.

2020. márc. 13. 00:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a ritka betegség nem egy egzakt dolog. Országonként változik, hogy hol mit hívnak ritka betegségnek. Japánban pl. az a ritka, ami kevesebb mint 50.000 embernek van. Ha ezt Magyarországra vetítjük, akkor kevesebb mint 4000 embernek van Magyarországon, vagy 2.500 emberből kevesebb mint egynek van.
2020. márc. 14. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi legutolsó és jól átgondolt választ is és ez a válasz is eszembe juttatta,hogy elfelejtettem jelölni azt,hogy ez a kérdésem azokra a betegségekre vonatkozik első sorban,amelyek Magyarországon is előfordulhatnak,ezért is elnézést kérek és könnyen lehet van még amit kihagytam a lehetséges kapcsolódó kérdéseket is
2020. márc. 14. 13:43
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a legelső válaszolónak szeretném jelezni,hogy két-három napja utána néztem és kiderült,hogy jelenleg 2020.-ban Magyarország népessége 9 millió 696 ezer 932 fő,csak hogy ezzel mindenki tisztában legyen a pontos számadatokkal.
2020. márc. 14. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!