Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csak szerintem volt ez durvább...

Csak szerintem volt ez durvább mint a koronavírus, mégse tettek semmit?

Figyelt kérdés
Most egyáltalán nem félek ahogy a 2012- es világvégekor sem.nevetségesek az üres polcok a boltban. Én a H1N1- től féltem régen a sertésinfluenza,de akkor rengeteg terhes nő meghalt,meg idősek. Az oltást nagyon reklámozták.többen húztak szájmaszkot. 20 éves voltam akkor.nem volt gyerekem akkor is voltak iskolabezárások? Mert ugy emlékszem nem.pedig most még csak hideg idő sincs.Vagy ezt is ennyire komolyan kéne vennem? Miért érzem hogy ez más?
2020. márc. 16. 00:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tényleg ugy emlékszem a H1N1 nél rengeteg halott volt,és a terhes nők lélegeztetőre kerültek mind belehaltak. Stb. Ki hogy emlékszik?
2020. márc. 16. 00:35
 2/13 anonim ***** válasza:
2020. márc. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul emlékszel. A H1N1 nem volt súlyosabb az átlag influenzánál, csak aggódtak miatta.


[link]


"follow-up study done in September 2010 showed that the 2009 H1N1 flu was no more severe than the yearly seasonal flu.[8]"

2020. márc. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként évente 650 ezren halnak bele az influenzába (1-2 milliárd ember is elkaphatja). Tehát ez is sok, viszont arányaiban teljesen kezelhető az EÜ rendszernek.


A SARS-COV2 sajnos ennél nagyságrenndel pusztítóbb arányaiban... szóval ha influenza méreteket öltene, akkor kiírthat 70-130 millió embert is.


650,000


Vs.


135,000,000

2020. márc. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
(Spanyolnátha csak kb 70 millió volt... szóval sajnos a COV, bizony 100 éve nem látott pusztítást véhezhet. )
2020. márc. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, mondjuk a spanyolnátha idején a föld népessége is jelentősen alacsonyabb volt.
2020. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

1.9 mrdból 500 milliót fertőzött meg tippre.

Abból meghalt 17-70 millió körül. 3-5-10% halálozással.


Ezt a COVID is bőven hozhatja, csak nem 500 millió fertőzött lesz hanem 2-4 milliárd.


Ha nem állítjuk meg, nem lassítjuk és nem gyártunk vakcinát.


Összességében a halálossága felér a spanyolnáthájéval, és nagyságrendileg pusztítóbb lehet.


A spanyolnáthánál az volt még a rémisztő hogy fiatalokat ölt. Ez persze kevés vigasz az idősekre nézve. Ember élet az ember élet.

Most olyanok halnak meg akik felépítették nekünk ezt a jóléti társadalmat, és szeretnék élvezni a gyümölcsét.


Inkább pusztulna el egy 18 éves mihaszna Z generációs ecsetfejű kiskö..csög, mint faterom aki felépített 3 házat, meg értéket teremtett a háború után.

2020. márc. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
45%
Kedves utolsó! Gratulálok neked a csodás, rendkívül ellentmondásos szövegedért. Igen, ember élet az ember élet ahogy az élet az élet és nem szabad kioltani. Megértem az öregek mellett szóló érveidet és nem is indítanék veszekedést arról, hogy az idős avagy a fiatal generáció halljon e ki. Azonban vegyük figyelembe, hogy akármilyen értelmiszinten is vannak kortársaim, mégis ők biztosítják a jövőt. Ők nekik kell eltartani az öregeket majd, amelyet tényleg nehezen tudok elképzelni, de a koros emberek idejében is bővelkedett a világ az alacsony értelmi szintű emberekből. Tudod, én is egy 16 éves "ecsetfejű kis köcs*g" vagyok és véleményem szerint undorító amit mondtál! Mégegyszer leírom, nem pártolom egyik generáció megbetegedését sem, de milyen ember az aki először az élet fontosságáról papol, majd egy egész generációt lealacsonyítva és fittyet hányva a lehetséges kivételekre jelenti ki, hogy felőle nyugodtan megdögölhet a fiatalság. Minden tizen éves nevében köszönöm, remek ember vagy!
2020. márc. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ezen az oldalon a fő érv az, hogy "ez csak egy nátha, nem veszélyes a fiatalokra nézve. Szerencsére csak az idősek és a betegek halnak meg benne".


Persze az idős az megpusztulhat, már leélt egy életet???


Ennek okán mennek ki még most is kocsmázni, meg házibulizni. Hiszen rájuk nézve nem veszélyes.


Milyen érzés lehet most egy 65 év felettinek aki egész életében melózott és tette a dolgát a gyerekeiért, hogy azok most belerúgják őket a sírba?


Pedig csak annyi kéne, hogy betartják az ajánlásokat és a szabályokat. Plusz elfogadják, hogy a Covidért mindannyianbmegfizetünk egy árat. Közösen.

2020. márc. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Elismerem aljas komment volt, megérdemlem a 0%-ot.


Csupán arra akartam rávilágítani, hogy az emberélet emberélet... és nagyon felelőtlen sok fiatal (én is fiatal felnőtt vagyok de minden f..sza kis programomat beáldoztam a közösség védelmééet).


Így mindenkinek az fontos aki közel áll hozzá. Egy mihaszna fiatalt, aki tegnap még sörözött az AirBNB-s külföldi haverjaival, és betonerős immunrendszere van, majd hazaviszi a szüleinek a kórt... annak az életét szívesen becserélném apáméra mondjuk. Társadalmilag megbukott az ilyen ember, meg akkor is ha ő lesz a "jövő". Nem akarok ilyen jövőben élni, ha ilyenek képviselnek minket.

2020. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!