Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az 5 éves öcsém lázas, köhög...

Az 5 éves öcsém lázas, köhög és aszmás vagy mi. Most itt a corona. Mivan ha elkapta?

Figyelt kérdés

Azt tudom,ő nem halhat bele,de terjeszti,de anyám nem akarja bevinni a korházba vagy vmi. Az öcsém mindnekinek az arcába köhög,köpköd.

Most ez komolyan normális?

Kéne szólni, vagy nem corona?


2020. márc. 16. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

"ő nem halhat bele"

Ezt azért korai kijelenteni, mert aki asztmás, az veszélyeztetettebbnek minősül, tehát akár lélegeztető gépre is szüksége lehet. Ez nem játék, mindenképp hívd fel a zöld számok egyikét, vagy a háziorvost. Majd ők intézkednek.

2020. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Azért figyelj oda, mert ha az öcséd asztmás az azért megdobja a halálozási rátát, nem azt mondom, hogy pánikolnod kell, de a korona vírus szövődménye a tüdőgyulladás és ha asztmája van az elég nagy gondot jelent.

Szerintem győzd meg anyudat, hogy hívjátok fel a zöld számot, és kijönnek az orvosok.

2020. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha aszthmás (bizonyítottan) rá is veszélyes, de anyud nyiván észre veszi ha olyan baj van, orvoshoz nem tanácsos vinni mert ha esetleg (nem valószínű) korona akkor mindenkit lefertőzne a váróba.


Egyébként nekem is aszthmám van, nálam egy sima megfázás is így néz ki, anyud nyilván tud egyébként mint te hagyd rá

2020. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jó azt mondta anyum hogy az aszmája miadt bele halhat,de nem sok okoságot mond így semmit nem tudok elhinni neki.

De köszi. Nem hiszem,hogy megtudom gyözni,de majd belátja,hogy jobban járt volna

2020. márc. 16. 12:17
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Házi orvost felhivatja a tünetekkel de ha nem érintheztetek olyannal aki külföldről jött, vagy bizonyitottan koronás akkor nem valószínű hogy az öcsédnek is az van, az aszthmások minden betegségre erősebb tüneteket produkálnak
2020. márc. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Ez már a császárvírus. Pánikoljál csak nyugodtan, hiszen ezt mondja minden média, pánikolni kell minél jobban! Az influenzajárvány meg már úgyis elmúlt, az nem lehet.
2020. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nem pánikolok,csak nem vagyok túl okos és nem tartom normálisnak,hogy ha beteg a gyerek és itt a virus akkor miért nem lehet intézkedni.
2020. márc. 16. 12:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont azért nem lehet intézkedni. A pánikkeltésnek az is része, hogy az egészségügyet előre összeomlasszuk. Amúgy meg van hivatalosan 30 koronavírus fertőzött, meg többszázezer influenzás az országban. Vajon melyiknek van nagyobb esélye, hogy elkapta?
2020. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!