Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek amíg nem tudok...

Mit tegyek amíg nem tudok szakemberhez fordulni?

Figyelt kérdés
Szorongással és pánikrohamokkal küzdök már egy jó pár ideje mindig azt gondoltam majd túl tudom magam tenni rajta de nem sikerült, inkább minden sokkal rosszabb lett. Rettegek attól hogy szívrohamot vagy agyvérzést fogok kapni és minden nap 4x-5x érzem mindkettőnek a tüneteit. Zsibbad vagy a bal karom vagy a testem bal fele, hirtelen nem tudok megszólalni és félrebeszélek ,sípol és fáj durván a fülem, szúr a szívem és a mellkasom, fejfájás (főleg a halántékomnál), stb... Vérvételen és EKG-n voltam de semmit nem találtak. Sajnos még csak ma láttam be hogy pszichológushoz kellene fordulnom mert már nagyon brutálisak a tünetek. Előszőr viszont orvoshoz is elmennék lehetséges hogy tényleg szervi bajom van. Ha akkor sem talál semmit akkor pszichológus fordulok. De a mostani koronavírus miatt nem tudok se orvoshoz (félek elkapni a vírust a sok beteg között azért nem megyek), se pszichológushoz menni és már annyira rosszul viselem ezt az egészet hogy meg fogok bolondulni már nem bírom. Sosem tudom megnyugtatni magam és brutális halálfélelmem van. Szívesen sportolnék de amint neki állok elkezd brutálisan dobogni a szívem, lüktet az egész fejem és fulladok. Rendszeresen iszok citromfű teát és vitaminokat szedek, a nyugtatót is próbáltam már. Mindent kipróbáltam már ami sokakon segített de nálam nem vált be semmi. Pontosan ezért döntöttem úgy hogy szakemberhez fordulok. Szerintetek hogy tudnám saját magamat megnyugtatni amig nem tudok szakemberhez fordulni? Köszönöm előre is a válaszokat!

2020. márc. 23. 02:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezd azzal, hogy elmesz egy jo csontkovacshoz.
2020. márc. 23. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is átmentem ezeken. Nagyon stresszes volt amíg az összes orvosi vizsgálatot elvégezték és bebizonyosodott, hogy nincs szervi oka a tüneteimnek.


Nekem voltak durvább tünetek is a zsibbadások mellett. Hirtelen lefogytam, a nyelvemen is tüneteket jelentkeztek például térképnyelv, nyirokcsomó duzzanat, fejemben mintha bogarak mászkáltak volna, sétáláskor felerősödő mellkasi szorítás, fáradékonyság és más furcsaságok. Nagyon durva volt. De semmit nem találtak.


Amint az összes teszten átmentem, elkezdtem megkönnyebbülni, de a legtöbbet az edzés segített. Úgy 4-5 hónap alatt sikerült kimásznom belőle teljesen.


Még az is segített, hogy beletörődtem, hogy lesz ami lesz. Tudom ez ijesztően hangzik, de amikor már sokadig pánikrohamon voltam túl, lassan kezdtem kérdéseket feltenni, hogy ennyi szívrohamom nem lehetett és még mindig életben vagyok. Szóval a logikus megközelítés, illetve az elfogadás, beletörődés, hogy ha meg kell halnod akkor ám legyen.

2020. márc. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!