Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mégis hogyan lehet a koronavír...

Mégis hogyan lehet a koronavírus tüneteit megkülönböztetni az influenzától? Tavaly voltam influenzás és MINDEN tünet stimmelt ( kivéve a nehéz légzés), ami le van írva a hivatalos honlapon.

Figyelt kérdés

A koronavírus-fertőzés 3 legtipikusabb tünete:


láz (88%)

száraz köhögés (68%)

fáradékonyság, gyengeség (38%)


Ezek mellett előforduló tünetek:


produktív, köpetürítéssel járó köhögés (33%)

nehézlégzés (19%)

torokfájás (14%)

fejfájás (14%)

izom- vagy ízületi fájdalom (15%)

hidegrázás (11%)

orrdugulás, orrfolyás


Fenti tünetek mellett ritkábban, de előfordulhat:


hányás (5%)

hasmenés (4%)


Gyakorlatilag minden megvolt tavaly amikor influenzás voltam és kb a 3/4-de amikor sima vírusos megfázásom volt... honnan tudhatja az ember hogy most nagy a baj, vagy csak sima megfázás/flu? vagy mindenki rohanjon orvoshoz ha ebből 3 tünet összeáll? Kb minden léguti nyavajára áll minden tünete...


2020. márc. 25. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek komoly panaszaid akkor nem tudsz és nem is kell mentőt hívni.


Akkor visznek be kb ha 3 napig csillapíthatatlan magas lázad van, fulladsz és erősen köhögsz.

2020. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, sajnos nem egyértelműek a tünetek, ezért végeznek - vagy kellene végezni - teszteket a gyanús esetekben.
2020. márc. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első! Az esetek 80%-ában ennyiben ki is merül, nem vbiszi be a mentő és nem feltétlen áll fenn minden tünet... Pl húgom influenzás volt 2 hete és csak lázas volt és a végtagjai fájtak. Igaz ő hamar felépült mert sokat volt a napon.


Utolsó! Akkor ezzel az erővel, ha a felsorolt tünetekből 3 összeáll mindenkin tesztet kéne végezni? Csak mert kb a fél ország beteg, ha nem több.... 2 hete utaztam le vidékre vonattal és teljesen bevoltam szarva, mert az egész rohadt vonta KRÁKOGOTT ÉS FULDOKLOTT..... nincs az a mennyiségü teszt....

2020. márc. 25. 20:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze lehetetlen mindenkit tesztelni, ráadásul a negatív teszt után is bármikor meg lehet fertőződni. Megállítani a terjedést nem is igazán lehet, csak lassítani.
2020. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak az #1-esben említett panaszokkal visznek be kb... amúgy akkor is tesztelnek.


Senki mást nem tesztelnek, max ha kontakt.


Emiatt is van ekkora halálozás nálunk, mert 10x akkora a fertőzöttség csak nem tesztelik

2020. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tavaly a nyomodban halomra betegedtek volna meg az emberek. Ami a fo veszelyessege, az nem az aranyok, hanem az oruletes terjedes. Hiaba tunetmentesek nagyon sokan, annal inkabb dolgoznak, emberek koze mennek. Egyszeruen jarvany lett volna akkor Magyarorszagon, es meg azon is tul, viszont nem volt.
2020. márc. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem december legvégén volt betegségem ami pont a korona tüneteit produkálta. 2 Hétig magas láz, nehéz légzés, végtagfájdalom, fejfájás, szemfájás/lüktetés, köhögés. Még nem voltam ilyen hosszú ideig ilyen szarul. Aztán januárba vissza mentem dolgozni és ott hallottam hogy a december eleji kínában tartott konzultácíójukról beszélnek a kollégák. (Ők is lebetegedtek december végére). Na és aztán rá pár nappal (január közepe fele) hallottam ,hogy kínában terjed ez a korona. Elgondolkodtam, hogy lehet az volt? Persze hülyeség, mert szüleim minden nap látogattak és nem kapták el, meg orvoshoz is járkáltam közbe. De, ja nekem is teljesen megegyeztek a tünetek. Ha most esnék át azon, nagy pánik lenne. :D
2020. márc. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!