Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pár hónapja félrever a szívem,...

Pár hónapja félrever a szívem, nagyon ijesztő. Másnak is volt/van hasonló tünete? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Októberben elkaptam egy hasmenős vírust ami nagyon levert a lábamról. Ahogy visszamentem dolgozni pedig hónapokig nagyon nagy munkahelyi stresszenek voltam kitéve. Novemberben kezdődtek a tüneteim. Az első két hónapban csak egy egy nagyob dobbanást vagy egyszeri félreütést éreztem rendszerint evés után fekvő állapotban. Karácsonykor már volt, hogy lefekvéskor össze vissza vert a szívem egeszen addig amíg fel nem ültem. Akkor azonnal elmúlt.Rögtön kértem beutalót a kardiológiára a háziorvostól, de csak április végére kaptam, hiába mondtam mi a gond. Azóta egyre gyakoribb a ritmuszavar. Az utóbbi 2 hónapban már minden napossá vált és 1 hete mikor úgy volt a korona vírus miatt elveszítem az állásom annyira bestreeszeltem hogy egész éjjel semmit nem aludtam másnap pedig egész nap össze vissza vert a szívem még a takaró is mozgott a dobbanásokra. Rettenetes élmény volt. Halálra vagyok rémülve, olyan messze van még az április vége. Egyebként októbetben volt ekgm, ami rendben volt, bár akkor még nem voltak ilyen tüneteim. Tavaly februárban pedig szív uhn is jártam ahol a velemszületett mitralis prollapsusomon ( ami nem minősül betegségnek) kívül mindent rendben találtak.40 éves vagyok, egészségesen élek és nem vagyok elhízva, a mellkasom nem fáj nem szorít. Viszont nagyon sokat szorongok, félek. Ez kotábban is így volt mégsem vert félre a szívem. Jó lenne ha írna olyan aki hasonló problémával küzd. Hogy tudnám túlélni a vizsgálatig a dolgot? Panangint és magnéziumot szedek. De mégsem múlik el. Sajnos most a járvány miatt teljesen magamra maradtam ezzel a problémával és nagyon félek, hogy komoly baj van.

2020. márc. 28. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szedj még több magnéziumot, ha lehet akkor magnézium-citrát formájában, és nézesd meg a vasat is. Vashiány esetén nálam súlyosbodik az extraszisztolé. Ami egyébként a mitralis prolapszustól van, de ezt bizonyára tudod. Ha nagyon súlyos a helyzet, a doki végső esetben írhat fel béta-blokkolót, de amíg a magnézium és a kevesebb stressz, meditálás segít, én nem szedném.
2020. márc. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nyáron vérszegény voltam de mégsem volt ritmuszavarom. Azóta szedem a vasat és már pár hónapja elég jók voltak az eredmenyeim szóval ez most nem lehet a gond. Meg akkor lépcsőzni sem tudtam meg emelkedő után majdnem elájultam. Ezek elmúltak már. Nagyon alacsony a vérnyomásom így nekem a betablokkoló szerintem nem jöhet szóba. Meg orvos hiányában a kardiológiai vizsgálatig nem is tudnék honnan szerezni. A háziorvoshoz nem merek elmenni mégegyszet a járvány miatt. Amúgy ő a panangint mondta de magnerotot is szedek mellé. Többet már nem tudok mert hasmenést csinált a nagyobb adag.
2020. márc. 28. 12:19
 3/21 anonim válasza:
100%

Szia! Ezzel semmi gond nincsen, nekem is ez volt pár hónapja, pedig szedtem a káliumot és magbéziumot is, Mikor elmentem egy teljes kivizsgálásra és a szívemet is nézték, mondta a doktornő h ezzel semmi gond, szedjek magbéziumot és káliumot... pedig én szedtem... amit viszont nem szedtem, az a kálcium volt, amint elkezdtem szedni, azóta teljesen megszűnt, pedig sztem napi 100at Tuti bedobbant. Amit nég szedek egy ideje, az a cbd olaj kapszula formában, azt mondjak az is elmulasztja ezt!

Tehát ezt a kettőt javaslom, nekem teljesen elmulasztotta! Egy kollégámnak is ez volt, napi több száz bedobbanás, kardiológus is megállapította neki, cbd 1.5honap után elmulasztotta, kardiológus nem értette hogyan szűnt meg, mikor visszament hozzá!

2020. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ma kiderült, hogy a járvány végéig nem lesz rendelés a kardiológián. Utána lehet újra időpontot kérni és bárni megint sok hónapot a vizsgálatra ami ki tudja mikor lesz. Kb. Elsírtam magam. :( Megemelem a magnéziumom éa fogok kálciumot is szedni bár nagyon sok túrót, joghurtot, szezammagot ettem eddig is de nagyon köszi a tippet. A cbg olajban van thc? Bocsi ha butaságot kérdeztem.
2020. márc. 30. 15:27
 5/21 A kérdező kommentje:
Kendermag olaj van itthon és hetente többször szoktam bevenni egy kiskanállal. Mi a különbség a cbd és a sima kendermagolaj között?
2020. márc. 30. 15:34
 6/21 anonim válasza:
100%

Nincsen benne! CBD olaj a neve. Nekem ezt, az általad leírt gondokat 100%ban megszüntette és a kollégámnak is. Nyugodj meg, nincsen nagy bajod, egyébként mikor nekem vérnyomást mert a doktornő, akkor is bedobbant, kardiologián.

Kérdeztem tőle: ez normális?

Mondja: persze, szedjek vitaminokat...

Na ez kb ilyen szintű gond, ne ijedj meg :) de amint elkezded a CBD-t, meg a kalciumot, el fog múlni!

2020. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Van nálunk egy biobolt ott szerencsére lehet kapni. Holnap meg is nézem. Nagyon hálás vagyok, picit sikerült megnyugodni.:)
2020. márc. 30. 17:38
 8/21 anonim ***** válasza:
Szia! nem tudom, hogy aktuális-e még a problémád, de ha estleg tudsz rászánni pénzt, akkor Budapesten a Kardioközpontban még van rendeles! És marha jó a doki aki ott van: Dr Müller Gábor. Csak ajánlani tudom, baromi jófej és tuti megnyugtatna :) Egy vizsgálat 32.000 forint de abban asszem benne van az EKG is. Tudom, nem olcsó, de hátha megnyugszol egy kicsit. A belvárosban van a rendelés a Széll Kálmán térnél.
2020. ápr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nekem holter kéne. Ami azt jelenti, hogy kétszer kéne elmennem oda. Csak duplametróval jutnék el. Amit nem merek bevállalni mert veszelyeztetett vagyok. Bónuszban sajnos a járvány miatt az állásom is bizonytalanná vált, nagyon nincs pénzem semmire. :( A peobléma nem szűnt meg, de mióta ellezdtem a kalciumot is a nagyon durva össze vissza ütések már nem jelentkeztek. De a mérő még mutatja időnként.
2020. ápr. 3. 09:53
 10/21 anonim ***** válasza:
Értem. Elvileg amúgy Holtert is adnak. És megértem, hogy nehézkes lehet az eljutás... :( Esetleg barát vagy család, ha el tud vinni (bár ez biztos neked is eszedbe jutott), akkor lehet érdemes. De ha már nem félsz annyira, akkor persze, ne tedd ki magad ennek. De amúgy a GOKI-t fel lehet hívni asszem 0-24-ben, mert indult ilyen telefonos konzultációs vonal. Hátha ők is tudnak valami tanácsot adni. Ott a legjobb kardiológusok vannak :) Én is páciens vagyok náluk és nekem is most lemondták a kontrollomat, de felhívtak és mondták, h bármi van, őket lehet hívni nyugodtan.
2020. ápr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!