Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pár hónapja félrever a szívem,...

Pár hónapja félrever a szívem, nagyon ijesztő. Másnak is volt/van hasonló tünete? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Októberben elkaptam egy hasmenős vírust ami nagyon levert a lábamról. Ahogy visszamentem dolgozni pedig hónapokig nagyon nagy munkahelyi stresszenek voltam kitéve. Novemberben kezdődtek a tüneteim. Az első két hónapban csak egy egy nagyob dobbanást vagy egyszeri félreütést éreztem rendszerint evés után fekvő állapotban. Karácsonykor már volt, hogy lefekvéskor össze vissza vert a szívem egeszen addig amíg fel nem ültem. Akkor azonnal elmúlt.Rögtön kértem beutalót a kardiológiára a háziorvostól, de csak április végére kaptam, hiába mondtam mi a gond. Azóta egyre gyakoribb a ritmuszavar. Az utóbbi 2 hónapban már minden napossá vált és 1 hete mikor úgy volt a korona vírus miatt elveszítem az állásom annyira bestreeszeltem hogy egész éjjel semmit nem aludtam másnap pedig egész nap össze vissza vert a szívem még a takaró is mozgott a dobbanásokra. Rettenetes élmény volt. Halálra vagyok rémülve, olyan messze van még az április vége. Egyebként októbetben volt ekgm, ami rendben volt, bár akkor még nem voltak ilyen tüneteim. Tavaly februárban pedig szív uhn is jártam ahol a velemszületett mitralis prollapsusomon ( ami nem minősül betegségnek) kívül mindent rendben találtak.40 éves vagyok, egészségesen élek és nem vagyok elhízva, a mellkasom nem fáj nem szorít. Viszont nagyon sokat szorongok, félek. Ez kotábban is így volt mégsem vert félre a szívem. Jó lenne ha írna olyan aki hasonló problémával küzd. Hogy tudnám túlélni a vizsgálatig a dolgot? Panangint és magnéziumot szedek. De mégsem múlik el. Sajnos most a járvány miatt teljesen magamra maradtam ezzel a problémával és nagyon félek, hogy komoly baj van.

2020. márc. 28. 11:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Adtak egy számot ahol ügyeletes az orvos akihez mentem volna. Azonnal felhívtam az asszisztense azt mondta, hogy rengeteg betegük van amíg nem szorít a mellkasom és nem fulladok vagy ájulok el addig nem fogadnak. Szedjek magnéziumot visz lát. Amúgy nincs senkim. Szóval ha belegondolok lehet nem is lenne akkora baj ba megállna a szívem. Elég kíméletes történet.
2020. ápr. 5. 07:51
 12/21 anonim ***** válasza:
Ne mondj ilyet!! Dehogyis, nem fog megallni, nyugi. Ezek a plusz extrautesek tudtommal altalaban artalmatlanok. De amugy faj a mellkasod, amikor ez van? Vagy rosszul erzed magad? Tehat hanyinger, legszomj stb fellep? Amugy a normal nyugalmi pulzusod rendben van?
2020. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Alacsony a vérnyomásom a nyugalmi pulzusom 62-72 között van. Nem dohányzom nem iszom nem vagyok pufi. Nem fáj a mellkasom, kapok levegőt, és nincs hányingerem sem. Csak megijedek mikor felrever és attól aztán mindenféle tüneteim lesznek, meg sokat szédülök és álmossághullámaim vannak. De ez már korábban is volt.Mondjuk a lépcsőn felfelé nagyon felmegy a pulzusom és az utolsó emeletet (4) már finoman szólva nem szoktam élvezni. Kb. Ennyi. De nem egy egy félreütés ami megijesztett hanem mikor össze vissza vert percekig, egyszer egész nap. De aki írta a kálciumot annak ezer hála mert már tényleg sokkal jobb. Az a rossz, hogy annyira megijedtem az egésztől, hogy félek utcára menni és ha megyek akkor ettől stressz van bennem és az meg duplán ront az egészen. :(
2020. ápr. 5. 11:14
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat en SVT-vel (supraventicularis tachycardiaval) kuzdok egeszen pici korom ota. En sem vagyok tulsulyos, nem dohanyzom, nem iszom es 26 eves vagyok es sportolok is rendszeresen. Na most nekem amikor van egy-egy ilyen rohamom, akkor az baromi kellemetlen, mert rettento gyorsan ver a szivem es neha szabalytalanul! Van hogy a nyugalmi pulzusom 180 (!). Na most ez a fajta roham nagyon durva vernyomasesessel tud jarni, es felelmetes is! De nem eletveszelyes tehat sokkal nagyobb a fustje mint a langja :) Mert baromi kellemetlen, ennek ellenere egyaltalan nem veszelyezteti az eletet! Tehat ezzel csak azt akarom mondani, h annak ellenere h kellemetlennek eled meg, siman lehet, semmi komoly bajod! De az jo ha a kalcium segitett. Es lehet teljesen feleslegesen mondom, de probalj meg megnyugodni, mert a stressztol csak rosszabb, bar ezt szerintem te is tudod. :) Igyal citromfu teat! Az ideg es szivnyugtato is :)
2020. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Te jó ég! Nekem max 100 volt nyugalmi állapotban de már akkor nagyon rosszul voltam. Mitől van ilyen problémád? Köszönöm a megnyugtatást, sokat segít....ma már sokkal nyugisabban ment a séta. :)
2020. ápr. 5. 19:31
 16/21 anonim ***** válasza:
Szuletesem ota van. Eleg bonyolult.... van egy resz a szivemnel a bal pitvarnal, hogy egeszen pontos legyek, ami plusz impulzusokat kuld a szivemnek tevesen. Es az kibillenti a normal mukodesbol. Sokszor par perc alatt visszaáll. Es hat ahogy mondtam kellemetlen, de egyaltalan nem eletveszelyes, errol tobb orvos is biztositott. :) Ugyhogy tenyleg hidd el, h a kellemetlenseg nem mindig fugg ossze azzal, h akkor a problema eletveszelyes-e vagy sem. De orulok neki, hogy jobban vagy! A lelki egyensuly nagyon fontos! Amikor ez a virus berobbant, akkor en is total fraszban voltam, hogy mi lesz velem.... mert hogy nekem is van ez a problemam, de beszeltem orvosokkal es megnyugtattak, hogy ez nem az a kategoria, ami eletveszelybe sodorna. Habar nem vagyok doki... de szerintem nalad is ilyesmirol lehet szo. :) Legalabbis ha fajdalmaid meg ilyesmik nincsenek es komolyabb szervi elvaltozasod sosem volt, akkor en nem hiszem, hogy egyszer csak lenne. Tehat a semmibol plane a te korodban es eletmododdal nem hinnem, h barmi eletet fenyegeto dolog tortenne. :) De persze, amint modod lesz ra majd, mindenkepp menj el :)
2020. ápr. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Igen csak 2 éve volt 2 komoly műtétem hosszú 2.5 , 3.5 óra altatással és ez elgomdolkodtatott, hogy esetleg nem tett jót a szívemnek. Meg hát az ezzel járó és azóta sem szűnő mérhetetlen stressz. Azért én mát nem vagyok 20 éves sajnos. Ma én is produkáltam olyanokat, hogy 62 aztán pár perc múlva 112 nyugalmi állapotban. Legalább ritmus zavart nem jelzett. Komolyan nem értem én ezt már.
2020. ápr. 6. 11:10
 18/21 A kérdező kommentje:
A kálciumtól úgy néz ki annyit javult, hogy ha nem teszem a pulzusomra a kezem akkor már nem érzem. De lefekvésnél pár percig nem szabályos és ha görnyedten ülök akkor jelzi a mérő pedig azt nem is érzem az ütőeremen sem. Vajon elmúlik ez teljesen? Viszont a szürnyű izomrángasok amitől már 2 éve szenvedtem teljrsen elmúlt a kálciumtól pár nap alatt. El sem hiszem.
2020. ápr. 11. 21:47
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tiniként jött elő talán 14 evesen, egy lázzal járó betegség után, mintha gyerekként előtte is éreztem volna egy két alkalommal, de akkor nem figyeltem rá. Mikor belázasodtam egész nap éreztem. Tiniként nem mertem elmondani senkinek, azthittem haldoklom. 😀 Jó sokat stresszeltem miatta, hidd el annál rosszabb... Miután végül elmondtam édesanyámnak, megnyugtatott, hogy nincs semmi komoly bajom. Persze nálad más a helyzet, ezzel csak annyit akartam írni, hogy nagyon sokat számít, hogy ha folyton stresszelsz rajta. Illetve a saját tapasztalatom az, hogy lassan javul, de minden nappal egyre jobb lett. Most 25 éves vagyok úgy havonta egyszer érzem.
2020. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, csak így most hirtelen belegondolva, nem is tudom mikor éreztem utoljára. Lehet van tényleg a magnéziumnak hatása rá, mióta terhes vagyok sok magnéziumot szedek.

Terhesség előtt menzeszkor éreztem, ezért mondtam a havi egy alkalmat. A női ciklus valószínűleg befolyásolja.

2020. ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!