Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egészséges ember viseljen...

Egészséges ember viseljen maszkot? Bőv. Lent (WHO és MOK ellentét)

Figyelt kérdés
A Magyar Orvosi Kamara szerint igen, mivel az, aki egészségesnek érzi magát is fertőzhet, mivel a vírusnak van egy 14 napos lappangási ideje. A vírus önmagában a levegőben nem terjed, viszont nyálhoz, váladékhoz kapcsolódva, igen ezért pl. egy tüsszentés ami 2 m távolságba is elérhet fertőzhet. Értem és egyet is értek vele. WHO ajánlása szerint egészséges ember NE viseljen maszkot. Úgy gondolom a WHO azért ajánlja ezt, mert annyira hiány van a maszkokból, hogy ezzel akarják megakadályozni, hogy felvásárolják őket az egészséges emberek, a betegeknek és az egészségügynek, ahol valóban szükség van rá, oda nem jutna. Mi más okuk lenne arra buzdítani, hogy az egészséges ne viselje? Ha lenne annyi maszk biztos, hogy azt mondanák mindenki viselje.

2020. márc. 29. 11:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A WHO ezzel amúgy több ezer, tízezer ember halálát okozhatta és milliárd dolláros gazdasági kárt.


Egyetlen helyen voltak képesek megállítani, lefékezni a járványt. Az Azsia.


Kína, Taiwan, Szingapúr, Japán, Korea...Itt mindenhol maszkhordás alap.


Mosható maszkot lehet varrni is, tehát ha mindenki otthon készített volna egy ilyet, akkir nem lett volna gond.


Kifelé még óriásiak a cseppek egy köpködő beszédből, köhögésből így ott még megfogható.


Hiszen ez bizonyított, az orvos sohasem fertőzi meg a beteget a 2000 mikront szűrő orvosi maszkon keresztül sem.

2020. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lenne biztonságos, ha mindenki viselne. Ugyanis az én maszkom téged véd, a te maszkod engem. Nincsen da-vissza védelem.
2020. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Ezt értem és el is olvastam. Azzal is egyetértek, hogy annak aki nem kellően tájékozott hamis biztonságérzetet nyújt egy sebészi maszk. Mivel az nem véd téged a fertőzöttől, viszont, ha te fertőzöl, akkor a többieket legalább nem fertőzöd meg, vagy kevesebb eséllyel, mivel felfogja, az orrodból, szádból jövő nyálat, váladékot, magyarán cseppet, amivel fertőz a vírus --» cseppfertőzés.

Értem, hogy be kell tartani az 1,5 métert, de mondjuk boltban érted, hogy ez kivitelezhetetlen? Édesanyám kisboltot üzemeltet, nem tud 1,5 méterről kiszolgálni, bezárni nem zárhat be, hiszen akkor miből élnénk? Neki nincs FFP3 maszk.

Tehát, akinek van mosható, fertőtleníthető, tudja hordani, és jól is hordja, valamint betartja a megfelelő távolságot emellett és kezet is mos, azt illene arra buzdítani, hogy hordja mások védelmében, mint pl a kisboltban az eladó.

2020. márc. 29. 12:18
 14/18 A kérdező kommentje:
Arra akartam kilyukadni, hogy a WHO szava az etalon, de azt nem szabad elfelejteni, hogy a WHO nagyban gondolkozik és olyan döntéseket hoz, amik világszinten segítenek. Most jelenleg az segít, ha az egészséges nem vásárol maszkot. Viszont a WHO nem foglalkozik azzal, hogy te ott a kis milliomodik tagja a társadalomnak megfertőződsz e ezáltal, mert mint már sokszor írtuk egy magát egészségesnek gondoló egyén is fertőzhet. Szóval think global, act local. Mosható maszk, száj eltakarás, otthonmaradás MINDEKINEK
2020. márc. 29. 12:22
 15/18 anonim ***** válasza:
A sima sebészi maszk csak akkor ér valamit, ha mindenki hordja, és egymást védjük. Az FFP2/3 az, ami az egészséges egyént védi, aki hordja. Mivel szinte alig viselnek bámilyen maszkot, marad az, hogy az 1 db ffp2-esemet hordom, ha heti 1-2 alkalommal ki kell mennem az utcára, két alkalom között pedig kiteszem a Napra egy órára.
2020. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

a maszkban kohecselni, truszogni? mert ugyis ott a maszk?

aki beteg az nem bizik a maszban hogy kajd az megved masokat, nem is bizhat!

aki nem beteg az pedig nem truszog, kohog vagy ha megis helyesen teszi


tehat a maszk mindekepp csak minimalis segitseget nyujt masok vedelmeben igy teljes ertelmetlenseg csak alapos indokkal nem


maszkon kivul mas? Kesztyu? Az meg emlitesre sem melto...

2020. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16, Aki betegen köhécselve kiment, Kínában azt meglincselték kb, éz azonnal elvitte a rendőrség egy csuklyás hálóval.


Illetve a rendőrök egyből büntettek akiken nem volt maszk.


Kapott is sok ember jó adag gumibotozást, meg viperával a térdkalácsra... aztán nem mászkál maszk nélkül többet.

2020. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A MOK-nak és a WHO-nak is igaza van. Annyi a különbség, hogy a MOK egy univerzális igazságot állít, a WHO pedig az aktuális helyzethez igazított ajánlást fogalmazott meg. Ha a világ összes emberének végtelen számban rendelkezésre állna megfelelő minőségű maszk ingyen, akkor nyilván a WHO is azt javasolná, hogy mindenki mindig hordja. Viszont amikor az országoknak kell harcolni egy-egy szállítmányért, akkor örülnek, ha az egészségügyet el tudják látni, a kisebb kockázatnak kitett emberek (értsd: akik nem diagnosztizált betegek körül ugrálnak 0-24-ben) pedig oldják meg más rendelkezésre álló módszerrel a prevenciót. Nekem pl egyetlen darab sebészi maszkot tudtak eladni a gyógyszertárban (pedig még jóval az őrült felvásárlási láz előtt mentem), úgyhogy ebből kell gazdálkodnom, és szerintem rajtam kívül is vannak jónéhányan, aki hasonló helyzetben vannak vagy még egyet sem tudtak szerezni. Ebben a helyzetben tényleg jobb, ha nem is hordják az emberek az egy-két maszkjukat, mert ez azt vonná maga után, hogy rengetegen (még megfelelő utasítások, ajánlások ellenére is) újra és újra felvennék, heteken át használnák ugyanazt a maszkot, ameddig kb le nem rohadna róluk, ami miatt még nagyobb eséllyel fertőződhetnének, mint egyébként. Nyilván ha változik majd a helyzet és a lakosság számára is lesz megfelelő mennyiségű védőfelszerelés, akkor változtatnak majd az ajánláson.
2020. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!