Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem kezelik a koronavíru...

Miért nem kezelik a koronavírusos betegeket a túlélők vérplazmájával?

Figyelt kérdés

Még januárban nekem az volt az első gondolatom, hogy nem lehet nehéz ellenszert találni a vírus ellen, hisz azért nem olyan magas a halálozási arány és a sok túlélő testében létrejövő antitesteket fel lehet használni a betegek gyógyítására. Nyilván én nem vagyok biológus vagy orvos, szóval nem értek hozzá, de érdekes, hogy nem is nagyon látom, hogy ez egyáltalán felmerült vona eddig.

Ugye ugyanezt a módszert tömegével használják más immunhiányos betegségek gyógyítására, tehát olyan nagy kockázata nem lehet, nyilván fontos, hogy az adó egyébként egészséges legyen és persze teljesen gyógyult.

Az elv ugyanaz, hiszen a koronavírust túlélőkhöz képest a többi ember is ugyanúgy "immunhiányos" a koronavírussal szemben.



2020. márc. 29. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam már, hogy próbálkoztak vele! De meg nem mondom, hol..
2020. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem, az elv az nem ugyanaz, és itt nem egy immunhiányos betegségről van szó.

Két teljesen külön téma, és igenis nagy lenne a kockázata.

Ezen kívül nem elég, hogy egészséges a donor, hanem neki már át kellett esnie a fertőzésen, mert csak akkor termel a szervezete antitesteket az adott VÍRUSSAL szemben.

Ez nem betegség, így ilyen formában még nem gyógyítható.

Hidd el, ez eszébe jutott már nálunk okosabb embereknek is.

2020. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És pont most jött ki egy cikk erről. Remélem fog működni. Kis segítség is számít.

[link]

2020. márc. 29. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáljak

Passzív immunizálás a neve

2020. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező egy auto-immun betegségben seznvedő embernél semmit sem ér a verplazma,kidobja a szervezet,nem hat semmit
2020. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!