Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nektek miből derült ki, hogy...

Nektek miből derült ki, hogy pm túlműködésetek van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Természetesen azokhoz szól, akiknek van :D

Szóval kiskorom óta vékony a testalkatom. Ehetek én akármennyit, akármit, ilyen vagyok, nem tudok hízni. Édesanyám is ugyanilyen volt.


Mikor kisebb voltam és vérképre mentem párszor, tökéletes leleteim lettek. Azonban nem is tudom miért, valamiért mindig picit szorongós voltam (hol jobban, hol kevésbé) néha ok nélkül mintha "izgultam" volna (?)

De ahogy nőttem fel, ezek az alkalmak kezdtek ritkulni, kivéve mikor elkerültem otthonról egyetem miatt, nna akkor voltak rosszulléteim elég keményen.. Para, szédülés, légszomj, néha akár szapora szívverés nélkül is. Lehet fura, de ilyenkor minidg felhívtam valamelyik barátom, mert attól jobb volt. :D


Nos, kb másfél éve elmentem azzal dokihoz, hogy a szokásosnál kedvetlenebb vagyok, gyengébb, alvászavaraim vannak, rossz közérzet. Teljes vérképre küldött és azt mondta bekér egy TSH-t is mert vékonyka vagyok. Paráztam mi lesz az eredmény. Hát eredmény: önnek tökéletes a vérképe. Én meg totál a pajzsirigyre vagyok ráállva, hogy attól lehet-e, hullik a hajam rendesen (bár rengeteg van már szinte túl sok is), száraz is, néha nehezen alszom, ezek a random izgulások stb..


De a dokinőm azt mondta erről nekem anno, hogy a TSH tökéletes kiindulást szokott mutatni, ha eltérés van, megmondja. A további vizsgálatok (2 valamilyen hormont mondott) csak árnyalnák a képet, hogy túl vagy alul működök, tehát nyugtatott és annyit kaptam sok B-vitamin meg magnézium és hogy vegyek citromfű teát (ami alvásban mondjuk segített azért) Már jobban kezelem a stresszhelyzetet, mert szerintem kényszeresen szoktatom magam hozzá, de mit gondoltok valóban kizárható volna ez így?


Nagyon köszi, ha elolvastad és a választ is! (:

Vigyázzatok most magatokra! Szép estét!



2020. ápr. 2. 20:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja még annyit tennék hozzá, hogy testmozgással hála Égnek sosem volt viszont problémám. Míg gimibe jártam még az egyik legjobb futó voltam, most már nyilván kifulladnék mert elszoktam :D de szeretek mozogni és kajálásra is figyelek azért (:
2020. ápr. 2. 20:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Exemnek elég extrém módon elszállt a pajzsmirigye. Bár én eüs vagyok,így azonnal vittem be a munkahelyemre és szúrtam meg egy laborra mert sejtettem,hogy az volt a baj. Tankönyvi tünetei voltak: izzadás, hasmenés, hajhullás, szapora nyugalmi pulzus, kézremegés, izomtömeg csökkenés, ingerlékenység. A hormonjai kb 20x-osa volt a normálnak, (tsh,t3,t4). Egyik orvos kollégám pont endokrinológus volt,így kezelesbe is vette. Neki szerencséje volt,egy év gyógyszeres kezelés teljesen helyrehozta neki. Ne aggódj, amiket leírtál nem tipikus hiperes tünetek, ha meg a laborod is jó volt, akkor pláne nincs okod félni.
2020. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

“ Para, szédülés, légszomj, néha akár szapora szívverés nélkül is.”


Pánikroham, esetleg.


A hajhullás is lehet a stressztől, nőgyógyászati problémàtól is, vitaminhiánytól is. A vékonyság meg nyilvánvaló genetika, ha anyukád is ilyen alkat. A vérképed tökjó, a THS jó, az orvos csak tudja mit mond....nem kell mindenáron magadba magyarázni, hogy valamiféle betegséged van.

2020. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#2 lehet épp ez volna a probléma oka..? Szerintem egész kiskoromig vezethető vissza hogy félek bizonyos betegségektől. Ezen nem hiszitek el, de olyan szinten be tudom magam sz@ratni, hogy egyszer még hőemelkedésem is lett az idegtől. :D Vannak jó időszakok és ez alatt hónapokat, akár éveket értek, de amint beüt nálam valami nagyobb szar, ez van..

Mikor jól vagyok és visszatekintek én is derülök magamon, hogy hogy lenne már bajom és miért ijedtem meg annyira.

2020. ápr. 3. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!