Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tapasztalt valaki bármilyen...

Tapasztalt valaki bármilyen műtét után kevés vizeletet? Mennyi idő után állt helyre?

Figyelt kérdés
Egy hónapja volt laparoszkópos műtétem. Eleinte pár napig, kb.egy hétig alig volt vizeletem. Még reggel sem kellett mennem. Azóta javult a helyzet, de még mindig nem normálus. 1,5-2 l vizet iszom, ahogy előtte is. Minden eredményem, vesefunkció is rendben volt, a műtét előtt egy héttel vettek vért. Úgy tudom, műtétek után egy ideig normális a dehidratáltság, de több folyadékkal elvileg ez megoldható. Aki esetleg tapasztalt hasonlót, mennyi idő után jött helyre és mennyi folyadéktól? Aggódom, hogy egy hónap már nem normális és abban sem vagyok biztos, hogy mennyit kellene innom. Ha annyit iszom tulajdonképpen, mint a műtét előtt, akkor nem várható, hogy megnövekedett folyadékszükséglet mellett ezzel fenntartsam a megfelelő hidratáltságot? Nagyon félek, hogy károsodott a vesém/veséim, de attól is, hogy ebben a járványhelyzetben orvoshoz menjek. Ha valami baja van a veséknek, akkor csak rontok a sok folyadékkal. Egyébként nem vagyok ödémás. Hétfőn megpróbálom elérni a háziorvost, de nagyon nehéz elérni és félek. Ha addig valaki tudna tanácsot adni, nagy segítség lenne. Köszönöm.
2020. ápr. 4. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Alig iszol
2020. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha szoktál sörözni, most nyugodtan megihatsz 2-3 üveggel/dobozzal, átmossa egy kicsit a vesét. Ha nem, akkor sok tea. De a másfél liter víz az tényleg kevés.
2020. ápr. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor lehet, hogy egyszerűen nem iszom eleget, bár azt gondoltam, hogy ez elég. Mennyi lenne megfeleő ebben a helyzetben? Sajnos tavaly nyáron vesekövem volt, ezért is félek nagyon, nehogy kiújuljon. Akkor azt mondta az urológus, hogy 1,5-2 l víz elég naponta, de annyi mindenképp legyen meg. Ritkábban iszom 2 l-t, inkább valóban 1,5 l a jellemző. Korábban sajnos még 1 l-t sem ittam meg naponta, nagyon nehezen vettem rá magam a 1,5 l-re is, de a vesekövet annyira szeretném elkerülni, hogy inkább rávettem magam. Ha muszáj, igyekszem többet inni. Sajnos erős refluxom van, ez gyakori hányingerrel jár, emiatt is nehezen iszom.
2020. ápr. 4. 14:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, hogy megittam kb.4 óra alatt kicsit több, mint 1 l-t és volt normális mennyiségű vizeletem. :)
2020. ápr. 4. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Veseköved pont attól lesz, ha nem iszol eleget

3-3,5 liter normális naponta

2020. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!