Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » V. Lábközépcsontom eltört,...

V. Lábközépcsontom eltört, megműtették (elmozdulással járt). Valaki tapasztalt már ilyet? Mennyi idő után gyógyul meg?

Figyelt kérdés

Foci közben rosszul léptem és eltört, röntgen után egyből mondta az orvos hogy műteni kell, kaptam fekvőgipszet (már két hete). Meddig lesz fekvőgipszben a lábam? mindenképpen kell utána járógipsz?

Az első kontrollnál az orvosom azt mondta hogy jól sikerült a műtét, a seb tiszta és semmi gond nincs. Megkérdeztem hogy meddig lesz rajta a gipsz és mondta talán 4 hét mert kicsi a csont ami eltört. Pár napja mentem kontrollra mégegyszer, ahol egy másik orvos látott el, és azt mondta hogy csütörtökön (pontosan két hét a műtét után) menjek varratszedésre, és valószínűleg bokarögzítőt vagy járógipszet adnak mert jól néz ki a csont (megröntgenezték). A kérdésem az, hogy valakinek van hasonló tapasztalata? mire lehet számítani ilyen műtétek után?



2018. júl. 17. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem tavaly ilyenkor volt eltörve ugyanez a Csontom! Igaz, nekem műteni nem kellett szerencsére... nekem két hétig volt fekvő gipszem, utána egy speciális járógipszet kaptam ami direkt a saját lábamra lett kialakítva, szinten 2 hétig, amikor mentem vissza a traumara a doki rá se nézett és mondta, le ehetem és kezdjek járni!! Ami szerintem fontos, hogy mindig polcold fel, ha már nincs rajta se fekvő se járó gipsz akkor is, és ne vedd fél vállról mert “kis csont”, nekem nem írtak elő gyógytornát utána, de ezt ne hagyd, mert nekem a mai napig van, hogy fáj, ha front van, és dagad is... de a doki csak nem volt hajlandó gyogytornat felírni! Ami jót tesz ha már nem vagy gipszben az az úszás, vagy egy vödör vízbe teszed a lábad és lassan- óvatosan mozgatod benne a lábad! Tényleg ne vedd fél vállról... én még érzem a mai napig a törés helyét, és a törött lábam vádlija a mai napig látványosan vékonyabb :( nem ijesztgetni akarlak csak óva inteni!! Gyogytorna ha már nincs gipsz, úszás vagy otthon vödör víz, ÓVATOS mozgatas, és persze felpolcolni!!
2018. júl. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót :)

Mindenképp járni fogok majd gyógytornára, főleg hogy rendszeresen sportolok.

Ami érdekel hogy a járógipsz levétele után rögtön tudtál járni? Vagy mankóval? Ha az utóbbi akkor meddig tartott mire teljesen szabad kezekkel lehetett járni?

Egyébként lehet hogy változó a gyógyulási idő attól függően hogy volt-e szükség műtétre vagy nem, de azért köszönöm:)

2018. júl. 18. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!