Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki cukorbeteg és ha...

Ha valaki cukorbeteg és ha leesik mondjuk 2,2-re bekómázhat?

Figyelt kérdés
Milyen alacsonynak vagy milyen magasnak kell lenni a vércukornak hogy bekómázhat?
2020. ápr. 8. 12:18
 1/3 szamo77db ***** válasza:
71%
Nem tudom az értékeket, de a 2,2 az nagyon alacsony!
2020. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2,2nél még nem kómázol be, de már nagyon közel állsz hozzá, mar rettenetesen rosszul vagy, szédülsz, remegsz, verejtékezel. Ilyenkor minnél előbb szőlőcukor és háztartási keksz szükséges.

Üdv: egy 1es típusú diabéteszes

2020. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem nekem eddig a legalacsonyabb érték amit mértem 2.8 volt. Igazából ugyanolyan rosszul éreztem magam mint pl 3.5-nél. Tehát még rendesen tudatomnál voltam. Rám ilyenkor rámjön a remegés és nagy falásrohamom lesz. Egyéb tünetem nincs.

De apum ilyen értékeknél már kb nincs magánál. Mármint úgy kell elképzelni, hogy pl ül az asztalnál és bámul maga elé, ha szólsz hozzá nem válaszol. Neki egyszer volt már "kómája" bár inkább valami rohamhoz hasonlított. Amikor kiértek a mentősök, 1.8-as cukrot mértek neki, de azt mondták hogy ettöl biztosan alacsonyabb volt és csoda hogy még életben van.

Mindketten 1-es tipusúak vagyunk.

2020. ápr. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!