Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elképzelhető, hogy ez a...

Elképzelhető, hogy ez a koronavírus egy enyhébb megjelenése?

Figyelt kérdés

A munkámból eredően vonattal kell utaznom minden hétköznap, de múlt hét elején megbetegedtem, megfázásos tüneteim vannak. Az első egy-két napban fájt a torkom, azóta az elmúlt. Nagyon sokat fújom az orromat, állandóan be van dugulva. Ezentúl enyhe hőemelkedésem van (36,7–37 fok körüli) majdnem mindennap este felé, és folyamatosan fáradtnak érzem magamat annak ellenére, hogy a betegség megjelenése óta ki sem teszem a lábamat itthonról, és általában csak az ágyamban fekszem, nem hajszolom túl magamat.


Arcüreggyulladásra tippeltem (állandóan az a bajom, ha beteg vagyok), viszont kicsit más most az egész, ugyanis olyankor állandóan nagyon magas a lázam, alig lehet levinni, most pedig ez nem jellemző, de egy sima megfázásnál viszont rosszabbnak érzem az egészet. Tudom, hogy a koronavírus elsődleges tünetei a magas láz és a köhögés, nekem pedig csak kisebb hőemelkedéseim vannak, köhögni pedig egyáltalán nem köhögök, viszont azt is hallottam, hogy sokkal enyhébb tünetek is elő-előfordulhatnak.


Ami gyanakvásra késztet:

– Másfél hete nem akar múlni a dolog. Kicsit ugyan jobb a helyzet, de ugyanúgy betegnek érzem magamat, és nem tisztul az orrom.

– Anyukám és tesóm is szinte rögtön elkapta – néhány nappal utánam. Ez egy arcüreggyulladásra nemigen jellemző. Anyukámnak ugyanazok a tünetei, mint nekem, csak ő még erősen köhög is. Tesóm torokfájásra panaszkodik, és szintén fújja az orrát.


Amik ellene szólnak, de mégsem tudom eldönteni, hogy kizáró okok lennének-e:

– Nincs magas láz, de visszatérő hőemelkedéseim vannak.

– Nem köhögök egyáltalán. (Anyukám viszont először szárazan, majd hurutosan.)

– Orrfolyásom és -dugulásom van, ami elvileg nem túl gyakori tünete a koronavírusnak.

– Az orvos telefonban azt mondta, hogy mivel rekedt vagyok és orrhangom van, biztosan nem koronavírus.


Szerintetek van esély arra, hogy a COVID–19-ről van szó, csak egy enyhébb formájában kaptam el?



2020. ápr. 9. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden igaz az orrfolyás nem tünet, szóval valószínűleg azért voltak megfázásos tüneteid mert megfáztál
2020. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
35%

Ha másfél hete tartanak a tünetek miért nem telefonáltál még a háziorvosodnak? A válasz lehet igen is meg nem is, ha el is kaptad enyhe lefolyású. Itt nem fogsz kapni érdemleges választ. Ha rosszabbodnak a tünetek mindenképp keresd fel orvosodat. Nyilván ne személyesen, most a legfontosabb, hogy maradj otthon, ne érintkezz senkivel. A legenyhébb tünetet sem szabad félvállról venni, sajnos ezért tartunk ott ahol.. Örülj, hogy anyukád is enyhébben megússza, mert itt ők vannak a legnagyobb veszélyben.

Jó egészséget!

2020. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Mégcsak hőemelkedésed sincs.A 36.7-37 egy sima normál testhőmérséklet.Barmi lehet amúgy,akár az is hogy az agyad szórakozik veled.
2020. ápr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2 Felhívtam a háziorvosomat, az egyik utolsó pontban említettem is: "Az orvos telefonban azt mondta, hogy mivel rekedt vagyok és orrhangom van, biztosan nem koronavírus."

Sajnos azonban tudni kell az orvosomról, hogy még a szokásos időszakban is 2 perc alatt lerázza minden betegét, alig foglalkozik velük, csak gyorsan írja az antibiotikumot, és viszontlátásra.

2020. ápr. 9. 22:01
 5/14 A kérdező kommentje:
#3 Tudom, hogy a nagykönyvben a 37 fok is átlagos testhőmérsékletnek felel meg, de amikor egészséges vagyok, sosem megy 36,5 fok felé. Én az a típus vagyok, akit a legkisebb hőemelkedés (36,7 felett már bőven) teljesen leterít, azonnal szédülni kezdek még ülve vagy fekve is. 37,5-től kezdve már nemcsak szédülök, de rettenetesen ráz is a hideg, felette pedig már félre is szoktam beszélni.
2020. ápr. 9. 22:05
 6/14 anonim válasza:
79%
Ne haragudj azt nem láttam! Tünet nélkül is lehetsz a vírus hordozója, szóval egy enyhe torokfájás is lehet a jele. Nem pánikoltatni akarlak csak ezért fontos most, hogy vonjuk ki magunkat a társadalomból mielőtt esetleg olyat is megfertőzünk, akinek a szervezete nem képes felvenni a harcot.
2020. ápr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Na de jó nekem gyakorlatilag állandóan fulladásos köhögésem van asthma miatt, akkor most ez is korona?, 😑
2020. ápr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

A háziorvosod elég nagy segg. Ezer féle hasonló esetleírás van... csak egyszerűbb leszarni.

Az ingaodozó hőemelkedés amúgy elég gyakori és furcsa tünet COVID-nél. Főleg hogy azonnal elkapták a rokonaid.


Most már kb az van hogy 1000 betegből 950-nek semmi tünete, 30 ilyen mint a tiéd, vagy magas lázas, köhögős... 20 meg durva súlyos tünetekkel bekerül kórházba... 5-10 meghal.


...

Mit lehet tenni?


Semmit. Tízezrek vannak így otthon és senkit sem tesztelnek. Kollégáim közül már többen egy csoportból. Egyiknél ugyan ez, 2 hete ingadozó hőemelkedés és brutál fejfájás, elején láz. Ő nagyon gyanús mert pont előtte hatósági karanténossal találkozott. Mégsem tesztelték...


...

Szóval pánikra semmi ok, ha átment rajtatok ki kell feküdni. Ha nincs tesztelve, sosem fog kiderülni. Idősek körébe ne menjetek.

2020. ápr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Bármikor elképzelő,sok a tunetmentes beteg.

Az viszont furcsa,hogy gyorsan elkapták. A koronavirus kozel egy hétig (5-6nap az atlag) szokott lappangani. Én ezért azt mondanám,hogy inkább nem az

2020. ápr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
52%
Február vége óta hőemelkedésem volt esténkênt (38), hol hurutosan hol szárazan köhögök (ez február eleje óta tart), vannak olyan napok hogy konkrét majd megfulok. Egy hete a hőemelkedés átváltott magas lázba, 39-39,5.. Hívtam még akkor az orvost, antibiotikum plusz köptető, köhögés javult láz megmaradt. Csillapitsam, ennyi. Magyarul dögöljek meg :D
2020. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!