Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elképzelhető, hogy ez a...

Elképzelhető, hogy ez a koronavírus egy enyhébb megjelenése?

Figyelt kérdés

A munkámból eredően vonattal kell utaznom minden hétköznap, de múlt hét elején megbetegedtem, megfázásos tüneteim vannak. Az első egy-két napban fájt a torkom, azóta az elmúlt. Nagyon sokat fújom az orromat, állandóan be van dugulva. Ezentúl enyhe hőemelkedésem van (36,7–37 fok körüli) majdnem mindennap este felé, és folyamatosan fáradtnak érzem magamat annak ellenére, hogy a betegség megjelenése óta ki sem teszem a lábamat itthonról, és általában csak az ágyamban fekszem, nem hajszolom túl magamat.


Arcüreggyulladásra tippeltem (állandóan az a bajom, ha beteg vagyok), viszont kicsit más most az egész, ugyanis olyankor állandóan nagyon magas a lázam, alig lehet levinni, most pedig ez nem jellemző, de egy sima megfázásnál viszont rosszabbnak érzem az egészet. Tudom, hogy a koronavírus elsődleges tünetei a magas láz és a köhögés, nekem pedig csak kisebb hőemelkedéseim vannak, köhögni pedig egyáltalán nem köhögök, viszont azt is hallottam, hogy sokkal enyhébb tünetek is elő-előfordulhatnak.


Ami gyanakvásra késztet:

– Másfél hete nem akar múlni a dolog. Kicsit ugyan jobb a helyzet, de ugyanúgy betegnek érzem magamat, és nem tisztul az orrom.

– Anyukám és tesóm is szinte rögtön elkapta – néhány nappal utánam. Ez egy arcüreggyulladásra nemigen jellemző. Anyukámnak ugyanazok a tünetei, mint nekem, csak ő még erősen köhög is. Tesóm torokfájásra panaszkodik, és szintén fújja az orrát.


Amik ellene szólnak, de mégsem tudom eldönteni, hogy kizáró okok lennének-e:

– Nincs magas láz, de visszatérő hőemelkedéseim vannak.

– Nem köhögök egyáltalán. (Anyukám viszont először szárazan, majd hurutosan.)

– Orrfolyásom és -dugulásom van, ami elvileg nem túl gyakori tünete a koronavírusnak.

– Az orvos telefonban azt mondta, hogy mivel rekedt vagyok és orrhangom van, biztosan nem koronavírus.


Szerintetek van esély arra, hogy a COVID–19-ről van szó, csak egy enyhébb formájában kaptam el?



2020. ápr. 9. 21:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ez pont hogy szárítja a nyálkahártyát, tehát a hurutos köhögés meg orrfolyás nagyon ellene szól. A többi alapján akár lehet is.
2020. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
#9 lappangási idő o alatt is fertőzhet, pont ezért ilyen nehéz megállítani és ezért kell otthon maradni, mert te lehet egészségesnek gondolod magad, de már megfertőződtél és észrevétlenül adod át mindenkinek.
2020. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Na és mi volt végül? Meddig tartott a hőemelkedés?
2020. okt. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Utána még napokig hőemelkedésem volt, főleg esténként és felkelés után. Egy ideig fújtam az orromat is, de aztán ahogy jöttek, úgy el is tűntek a tünetek.
2020. okt. 18. 01:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!