Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet agydaganatom van?

Lehet agydaganatom van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülyén hangzik a kérdés, de néha komolyan megijedek, és eszembe jut.. vagy csak túl sok orvosos sorozatot nézek?

Már régóta, talán másfél éve, nagyon sűrűn fáj a fejem, főleg este és reggel. Ébren feküdni nem bírok sokáig, mert ha fekszem (és nem alszom) akkor megfájdul a fejem. Az elmúlt bő fél évben nagyon sokat romlott a látásom szerintem. Amúgy is rossz a szemem kiskorom óta, de fél évvel ezelőttig sosem tapasztaltam romlást, nem kellett erősebb szemüveg sem. Fél éve viszont észreveszem egyre többször, hogy olyan dolgokat nem látok, amiket eddig igen (pl. 2 méterre a falon az órát). Ébredés után pedig extrém rossz a szemem, van, hogy csak foltokat látok, és 5 centire a tükörben nem látom jól magam. Aztán kicsit kitisztul, de a látásom biztosan rosszabb. Én mindig nagyon türelmes ember voltam, halál nyugodt, de már egy ideje semmihez és senkihez sincs türelmem. Lényegében ezek a tünetek, mást nem nagyon vettem észre, hacsak az nem számít, hogy amúgy eléggé remeg a kezem sokszor, főleg, ha koncentrálni kell. 18 éves lány vagyok. Plusz nem tudom, ez tünet lehet-e, vagy csak amúgy is álmodozó típus vagyok, de sokszor elképzelem, hogy van valaki itt mellettem, odaképzelek embereket az üres szobába, és képes vagyok velük magamban beszélgetni, minta valami szerepjátékot játszanék, mint a kisgyerekek. de tudom, hogy nem igazi, és ha van valaki más a közelemben, akkor nem csinálok ilyet.


2020. ápr. 11. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
A szem romlik huszoneves korodig, lehet erosebb szemuveg kell. Ha egeszsegugyi panaszod van, kerdezd az orvosodat, ne ismeretleneket.
2020. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan ez, mint pisztollyal egy repülő legyet lelőni. Kicsi rá az esély, de nem teljesen lehetetlen.
2020. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Keress egy jó csontkovácsot, megszünteti a fejfájásod.
2020. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két ismerősömnek volt agydaganata, mindkettő igen rövid idő alatt halt meg. 34 és 27 évesek voltak. Egyiknek nem volt fejfájása.


Nekem 4 éve folyamatos (igen, minden egyes másodpercben) fejfájásom van, vannak jobb és rosszabb napjaim. Ha nagyon fáj a fejem és migrénes jellegű a fájdalom, akkor én is rosszabbul látok. Nincs agydaganatom, makk egészséges vagyok (végigjártam minden orvost, mostanában futottam volna még egy kört, de a járvány miatt ez csúszik)


El kell menni orvoshoz és kivizsgáltatni magad!

2020. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fejfájásnak kb 5000 féle oka lehet. Ha kivizsgálnak, talán rájönnek, vagy tüneti gyógyszert adnak. Elvileg neurológiára kéne menni háziorvosi beutalóval. De kicsit elkéstél, mert most a járvány miatt csak sürgős eseteket fogadnak a rendelőkben.
2020. ápr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fejfájás elég bonyolult dolog, nem hiába van külön fejezet rá a fájdalom típusai között és van külön fejfájás ambulancia is. Tehát az,hogy mitől fáj, tényleg csak úgy lehet megtudni,ha elmész kb.minden szakvizsgálatra. A látásromlás már más dolog,de ezzel szemészeten kívül elmehetsz egy neurológushoz is,főleg ha van remegéses tünet is,mert akár Sclerozis multiplex is lehet,az jellemzően fiatal korban jön elő és gyakran jár látásproblémával,kézgyengeséggel/remegéssel. Nem riogatásként írom, de SM nővér voltam, volt sok olyan betegem aki ezzel kezdte. Más..a páromnak állandó fejfájása volt,hónapokig. Elvittem mindenhová, (szemész,fül-orr-gége,neurologus, fejfájás amb.,koponya ct, laborok,majd nyaki gerinc MRI-re is). Kiderült,hogy nyaki gerincsérv, 3 is rögtön.. járt fizikoterápiára,javult is neki sokat,ma már alig fáj neki,max.frontnál. Egy szó mint 100, ki kell zárni minden szervi okot,majd azután lehet itt mindenféle pszichés dologra fogni. Kezd egy szemésszel,ha ott minden ok,keress egy fejfájás ambulanciát,ott majd adnak beutalót oda,ahová ők szükségesnek gondolják. Ne parázd túl, attól nem lesz jobb,de azért járd le a köröket,mert az ördög nem alszik.
2020. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!